Zvezdina agonija se nastavlja! Baharovim igračima zvižduci, TSC-u bod! (FOTO/VIDEO)

01.11.2023

20:56

0

Katai je najavio da se može do pobede, ali je usledio "hladan tuš" u sudijskoj nadoknadi

Fudbaleri Crvene zvezde posle duela sa TSC-om - Copyright MN Press

Na stadionu "Rajko Mitić"  Crvena zvezda je dočekala vicešampiona, ekipu TSC-a i na kraju je bilo 1:1. Aleksandar Katai je u 84. minutu doveo prvaka Srbije u vođstvo i činilo se da će uspeti da osvoji tri boda, ali je Ifet Đakovac u sudijskoj nadoknadi doneo bod svom timu.

Ovakvim razvojem situacije može da bude najzadovoljniji Partizan koji je i dalje na prvom mestu. Ekipa Igora Duljaja sada ima 34 boda, Baraka Bahara 28, a Žarka Lazetića 23. I svi imaju po 12 utakmica. U narednom kolu, Zvezda će ugostiti Radnik, dok će TSC igrati u Beogradu, protiv Čukaričkog.

Šta reći o večerašnjem meču? Branilac titule je bio dominantniji tokom cele utakmice, pleo mrežu oko gola gostiju iz Bačke Topole, ali je na kraju ispraćen zvižducima sa tribina. Prvi znaci negodovanja su se mogli čuti posle prvih 45 minuta, jer crveno-beli nisu uspeli da materijalizuju situaciju na terenu.

U završnici meča, šansu je dobio i Katai koji je nekako uspeo da ubaci loptu u mrežu, posle stative drugog rezerviste Jovana Mijatovića. I kada se činilo da će gol "Magika" biti dovoljan za koliki-toliki mir u kući, usledila je akcija tandema rezervista iz Bačke Topole. Uroš Milovanović je upisao asistenciju, a Đakovac gol. Pogodak za veliko slavlje gostiju, i za brigu u Ljutice Bogdana.

Statistika kaže 16 prema tri u kornerima, 11 prema jedan u šutevima ka golu. I sve je bilo na strani Zvezde. Ali su to sve bili uglavnom šutevi sa distance, koje su igrači Žarka Lazetića uspešno neutralisali. Ređali su se pokušaji Mirka Ivanića, Hvanga, Osmana Bukarija, bilo je izmena. Izašli su starteri Piter Olajinka i Bukari, a šansu su dobili Šerif Ndiaje, kao i Žan Filip Kraso, ali ni oni ništa nisu uradili.

Zaključak, Zvezda je u velikoj krizi.

Izraelac je doveden za velike stvari, a ovo mu je treći kiks u šampionatu. Pitanje je šta će biti u narednim danima.

Posle 90 i kusur minuta, sa severne tribine se čulo "Igrate ko pi....".

Blog uživo

Kraj!

90. MINUT +2 - GOL - Đakovac pogađa posle akcije sa Milovanovićem. Sada je 1:1.

Prolazi pored Rodića i matira Omrija Glazera.

Igra se još četiri minuta.

88. MINUT - Dragović dobija žuti zbog veoma oštrog starta nad Đakovcem. Kapiten Zvezde je dobro prošao pošto je dobio samo žuti karton. Start je bio veoma oštar.

87. MINUT - Nove izmene u TSC-u, Pantović umesto Radina, Šoš umesto Vlalukina.

84. MINUT - GOL! Katai strelac i Zvezda vodi sa 1:0!

Posle stative koju pogađa Mijatović, Zvezdina desetka uspeva da probije bedem gostiju. Pokušaj glavom uspešan.

81. MINUT - Vulić izvodi korner, ali Ndijae otklanja opasnost. Na drugpk strani, Kraso centrira, ali ne nalazi nikog od saigrača.

80. MINUT - Katai ulazi u kazneni po levoj strani. Loptu ipak zaustavlja Simić. Išla je u donji ugao.

78. MINUT - Dvostruka izmena u TSC-u. Milovanović umesto Jovanovića, Đakovac umesto Ćirkovića.

77. MINUT - Hvang pa Lučić. Prvo brani Simić loptu koja ide pod prečku, a zatim i šut koji ide u donji ugao.

75. MINUT - Ulazi Kraso u kazneni prostor i pada. Kontakta nije bilo.

74. MINUT - Slobodan udarac za Zvezdu posle duela Radina i Krasoa. Lopta je na 20-ak metara od gola Simića. Nema direktnog šuta, akcija ali nema opasnosti za Simića.

Katai umesto Ivanića.

71. MINUT - Rodić prolazi po levoj strani, ali lopta ide pravo u naručje Simića.

67. MINUT - Trostruka izmena u Zvezdi. Kraso umesto Stamenića, Mijatović umesto Bukarija, Ndijae menja Olajinku.

Menja i Lazetić, Vulić umesto Stanića.

65. MINUT - Bukari nekako nalazi prostor, snažno šutira sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u Simića. Golman TSC-a kroti loptu.

62. MINUT - Novi korner za Zvezdu. Lopta dolazi do Bukarija, koji sa 18 metara veoma veoma neprecizno.

60. MINUT - Jovanović dobija loptu i sa desetak metara sa leve strane pokušava, ali pogađa spoljni deo mreže gola Glazera.

58. MINUT - Izvodi se 13. korner za Zvezdu. Ponovo se brane gosti. U nastavku akcije, Korejac sa distance, ali ponovo neprecizan.

Opet zvižduci sa tribina.

53. MINUT - Stamenić sa desne strane, lopta dolazi nekako do Ivanića. I ova lopta ide preko prečke Simića.

51. MINUT - Gužva u petercu TSC-a. Olajinka sa nekoliko metara, ali preko gola. Nema promene rezultata.

50. MINUT - Slobodnjak za Zvezdu, sa 25 metara. Ivanić pogađa živi zid.

49. MINUT - Đorđević faulira Stamenića i dobija žuti karton.

48. MINUT - Lučić do Ivanića, koji se okreće ka golu. Ipak Antonić interveniše i šalje loptu u korner. Ovo je deseti korner. Posle njega, stiže lopta do Hvanga koji je prilično neprecizan.

46. MINUT - Kuveljiću se ukazuje pomoć posle duela sa Stamenićem.

Nije billo promena u sastavima na poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena!

Čuju se i zvižduci sa tribina.

45. MINUT+2 - Jovanović po desnoj strani prolazi, ubacuje loptu na peterac, ali ona ipak ne dolazi do Stanića.

Igra se još dva minuta.

43. MINUT - Ređaju se korneri za Zvezdu. Evo i devetog. Hvang traži Olajinku koji ne uspeva da se izbori za loptu na drugoj stativi.

42. MINUT - Nema lopta gde da prođe. Pokušava Hvang ali je izblokiran. Na kraju korner. Izvodi ga Korejac, ali ubrzo i novi udarac iz ugla.

35. MINUT - Olajinka u kaznenom, startuje Čalušić. Crveno-beli traže penal. Mitić se naknadno konsultuje sa VAR sobom. Ipak nema najstrože kazne.

32. MINUT - Bukari po desnoj strani, nalazi u srcu kaznenog Lučića koji iz izgledne prilike sa desetak metara visoko preko gola.

30. MINUT - Ivanić dobija žuti karton.

27. MINUT - Vlalukin centrira, po desnoj strani ulazi Jovanović. Glazer brani na gol liniji. Mnogo sreće za domaćina.

22. MINUT - Čalušić dobija žuti karton zbog faula u napadu, u kaznenom Zvezde. Ukazuje se pomoć Nedeljkoviću. Ne može da nastavi. Izlazi sa zavijenom glavom, a menja ga Nikolić.

Delije skandiraju ime Aleksandra Radovića koji je stradao na stadionu u Humskoj kada ga je pogodila raketa ispaljena sa južne tribine.

20. MINUT - Pojačava se pritisak Zvezde, ali bez rezultata. Lučić sa leve strane. Dribla, ali samo u korner.

17. MINUT - Jovanović do Vlalukina koji šutira sa desne strane. Korner za TSC. Ipak se brani Zvezda, Hvang otklanja opasnost.

16. MINUT - Rodić sa distance, ali nedovoljno jako. Uz to, neko je zakačio loptu. Lak posao za Simića.

13. MINUT - Lučić pokušava sa ivice kaznenog. Sa leve strane gađa dalji ugao, ali je neprecizan.

11. MINUT - Jovanović trči ka golu Zvezde, ali Điga na 25 metara otklanja opasnost.

8. MINUT - Ivanić ka Olajinki koji ne prihvata loptu kako želi. Lopta do Lučića, koji iznuđuje korner. Jedan pa drugi. Ivanić šutira sa 20-ak metara, ali ponovo Simić brani.

4. MINUT - Posle prodora Rodića po levoj strani korner za crveno-bele.

3. MINUT - Hvang sa 20-ak metara, posle duže akcije Zvezde, ali se Simić baca i brani.

1. MINUT - Petrović centrira sa leve strane, ali Rodić otklanja opasnost. U svom kaznenom interveniše glavom.

Počinje!

Ovo je ujedno prilika da dve ekipe smanje zaostatak za Partizanom koji je prvi na tabeli sa 34 boda iz 12 utakmica.

Barak Bahar je od prvog minuta u napadu šansu dao Olajinki i Bukariju. Takođe, od prvog minuta nastupiće Nedeljković i Lučić.

Kada je reč o gostima, Žarko Lazetić za prvog golmana je odredio Simića umesto Ilića, a na klupi su se našli i Đakovac i Cvetković.

Poznati su i starteri

Crvena zvezda: Glazer, Điga, Dragović, Rodić, Nedeljković, Hvang, Stamenić, Lučić, Ivanić, Bukari, Olajinka.

TSC: Simić, Đorđević, Antonić, Čalušić, Vlalukin, Radin, Kuveljić, Stanić, Petrović, Jovanović, Ćirković.