Pančevo je prvi put videlo pobedu Železničara! Igrači napravili veliku žurku u svlačionici! (VIDEO)

23.10.2023

20:43

0

Autor: G. F.

IMT imao prednost, ali do kraja primio tri gola i ispustio bar bod u 12. kolu Superlige

Fudbaleri Železničara - Copyright MN Press

Kompletirano je 12. kolo Superlige Srbije, a utakmicu između Železničara i IMT pamtiće svi Pančevci. Njihov klub ostvario je prvi trijumf kod kuće u elitnom takmičenju - 3:1 (1:1).

A nije počelo dobro po domaćina pošto je već u 8. minutu Nikola Vukić doveo IMT u vođstvo. Do 28. minuta gosti su imali prednost, a onda je Stefan Hajdin sačekao jedan odbitak i sproveo loptu u mrežu.

Drugi deo igre obeležila su dva jedanaesterca, a ulogu tragičara dobio je mladi Nikola Savić. Najpre je napravio faul u svom kaznenom prostoru u 73. minutu, a onda igrao i rukom pred svojim golom. Prvi penal u vođstvo je pretvorio Evgenij Pavlov, a drugi u konačnu pobedu Dario Grgić.

Svoju prvu domaću pobedu fudbaleri Železničara su i te kako umeli da proslave, pa su u svlačionici napravili pravu žurku i uglas pevali, pretpostavljamo, omiljene pesme.

Železničar je i dalje poslednji na tabeli Superlige sa samo 7 bodova, dok je IMT na 11. mestu sa 11 bodova.