Navijač krenuo na Ronalda u Zenici, Portugalci napunili mrežu ekipe Sava Miloševića

16.10.2023

22:53

0

Već u 41. minutu postavljen konačan rezultat, za maksimalan učinak u kvalifikacijama

Copyright Tanjug/AP Photo/Armin Durgut

Fudbaleri Bosne i Hercegovine deklasirani su u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Na "Bilinom polju" u Zenici selekciju koju je nedavno preuzeo Savo Miloševića ubedljivo je savladala reprezentacija Portugala. Rezultat je bio 5:0, koji je aktuelan bio već u 41. minutu.

Kristijano Ronaldo je nastavio golgetersku seriju, pošto je bio strelac u 5. i 20. minutu. Zatim su pogađali Bruno Fernandeš, Žoao Kanselo i Žoao Feliks. Na ovaj način, "selesao" je zadržao maksimalan učinak - osam od osam.

Inače, utakmica je prekinuta je na kratko u 39. minutu, kada je jedan od navijača ušao na teren. Neidentifikovani muškarac je prišao Ronaldu sa leđa jer je želeo da ima zajedničku fotografiju, ali su ga pripadnici obezbeđenja ubrzo udaljili sa terena.

Takođe, na brutalan način Portugalci su "odgovorili" Miloševiću koji je uoči utakmice izjavio da je potrebna pobeda.

- Iskreno, ne bih bio zadovoljan jednim bodom. Mogu da budem zadovoljan ili nezadovoljan igrom. Ako želimo da se borimo, nama treba pobeda. Ne treba bežati od odgovornosti. Dokle god imamo šansu, mi se moramo boriti. Može se desiti i da izgubimo i budemo zadovoljni onim što pokažemo - kazao je juče Milošević.

U istoj grupi, Island je pobedio Lihtenštajn sa 4:0, a Slovačka Luksemburg sa 1:0 u gostima.

Nažalost, meč Belgije i Švedske je prekinut zbog ubistva dva navijača.