Milan je prvi posle "lude" utakmice! Jović starter, Žiru na kraju bio i golman!

23:08

0

Zahvaljujući remiju Intera, ekipa Stefana Piolija je novi lider Serije A

Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Fudbaleri Milana su uspeli da pobede Đenovu na gostovanju u utakmici 8. kola Serije A. Jedini gol dao je Kristijan Pulišić u 87. minutu što je bilo dovoljno za preuzimanje prvog mesta na tabeli. U tome im je "pomogao" i gradski rival, Inter, današnjim remijem.

U startnoj postavi gostiju iz Milana bio je i Luka Jović. Pošto je na poluvremenu bilo 0:0, Stefano Pioli je u drugom poluvremenu uveo pomenutog Pulišića i Rafaela Leaa, Kako se rezultat nije menjao, u 66. minutu šansu su dobili i Olivije Žiru i Davide Kalabrija.

Trud se isplatio tek u 87. minutu kada su "rosoneri" poveli. Posle toga, usledila je još neizvesnija završnica, pošto je golman Majk Manjan dobio crveni karton, u trećem minutu nadoknade zbog veoma grubog starta. Tada je Jović i zamenjen, a ulogu čuvara mreže preuzeo je Žiru. Milan je uprkos ovoj prinudnoj izmeni uspeo da sačuva gol i prednost.

U nastavku meča je i Đenova ostala bez golmana jer je Đozep Martinez dobio drugi žuti karton.

Sada sledi pauza od 14 dana zbog obaveza reprezentacija.