Lajpcig pokazao klasu, ovaj rezultat bi trebalo da odgovara Zvezdi - Milan i Njukasl "krompirima" otvorili takmičenje

19.09.2023

20:50

0

Autor: P.K.

Odigrani su prvi mečevi u Ligi šampiona ove sezone

Detalj sa utakmice - Copyright Tanjug/Alessandro della Vall/Keystone via AP

Navijači Crvene zvezde "planiraju" borbu za treće mesto sa Janb bojsima u grupi Lige šampione i prolazak na proleće. Ako je tako, onda im savršeno odgovara rezultat iz Berna.

Posle velike borbe, nemački tim je pokazao očekivanu klasu i odneo sva tri boda: Jang bojs – Lajpcig 1:3 (1:1).

Bili su Nemci oslabljeni, nije bilo kapitena i prvog štopera Vilija Orbana, kao ni Danija Olma, najboljeg igrača tima, jer su obojica povređeni tokom reprezentativne pauze.

U trećem minutu meča, Nemci su otvorili rezultat, sa Raumom koji je uputio loptu Simakanu za 0:1.

U 33. minutu, Jang Bojs je izjednačio zahvaljujući Elia koji je postigao gol na asistenciju Ugrinića.

Domaćin je nakon toga preuzeo inicijativu, ali nije uspeo da se domogne vođstva.

U 74. minutu, Lajpcig je ponovno prešao u vođstvo, ovog puta sa Kampdom kao asistentom i Šlagerom koji je zatresao mrežu sa gotovo 30 metara. U nadoknadi, Šeško je postao najmlađi strelac u istoriji Lajpciga u Ligi šampiona.

U drugoj utakmici, Milan i Njukasl su završili 0:0.

Milan je kontinuirano pritiskao protivnički gol, ali se čuda dogodila i Njukasl je izdržao. Žiru je već u 14. minutu imao priliku, ali je Poup bio spreman.

Leao se u jednoj situaciji loše snašao unutar šesnaesterca, promašivši šut petom.

U drugom delu, Milan je uveo nekoliko novih igrača: Florencija, Pulišića, Rejndersa, Musu, a čak i golmana Menjona morali su da zamene zbog povrede.

Iako Njukasl nije imao šut u okvir, Poup je ostao nesavladan. U završnim trenucima, Spotijelo je intervenisao i sačuvao mrežu Milana.