23:38

0

Moraće Luis Enrike mnogo truda da uloži kako bi od Svetaca napravio tim sposoban sa se upusti u borbu za trofej Lige šampiona

Radost fudbalera Nice na Parku prinčeva - Copyright Profimedia

Fudbaleri Nice pobedili su Pari Sen Žermen rezultatom 3:2 u meču petog kola francuske Lige 1 i tako stigli do prvog slavlja u Parizu posle 14 godina.

Junak velikog trijumfa gostiju bio je Terem Mofi. Nigerijac je bio strelac u 21. i 69. minutu, a u 53. je asistirao Gaetanu Labordeu.

Parižanima nisu bila dovoljna dva gola Kilijana Mbapea da izbegnu prvi poraz u sezoni, kao ni debi Randala Kolo Muanija koji je zaigrao u drugom poluvremenu i tako odigrao prve minute u dresu "svetaca".

Nica je pobedom prestigla PSŽ na tabeli i trenutno je druga sa devet bodova, dok izabranici Luisa Enrikea imaju osam i sad su treći na tabeli.

LIGA 1 – 5. KOLO