To mogu samo najbolji: Golčina Ronalda glavom sa 20 metara

0

Autor: Milan Nastić

Crno-beli bolji od Parme sa 4:0

Copyright Tanjug/AP/Photo /Massimo Paolone/

Fudbaleri Juventusa sve su bliži lideru na tabeli Milanu. Crno-beli su u 13.kolu Serije A na gostovanju Parmi ubedljivo pobedili “mlekadžije” sa 4:0, a ponovo je najbolji bio,ko drugi nego Ronaldo, strelac dva pogotka u 27. i 48, i tako stigao do 12 postignutih golova u italijanskom prvenstvu.

Ipak, prvi njegov pogodak je nešto što se retko dešava u fudbalu. Sačekao je centaršut sa leve strane, a onda se poslužio svojim košarkaškim odrazom, kao na federe, da nadvisi čuvara, pogodi loptu glavom i pošalje je iza leđa golmana domaćeg tima.

Pored njega u listu strelaca su se još upisali Dejan Kuluševski u 23.minutu, a konačan ishod je postigao Alvaro Morata četiri minuta pre kraja meča.

Juventus je tokom čitave utakmice dominirao, stvarao šanse i na kraju zasluženo stigli do veoma bitnih bodva u borbi za titulu u Seriji A.

Trenutno su treće ekipa na tabeli sa 25 bodova i zaostaju za vodećim Milanom tri.

Parma i treću utakmicu u prvenstvu ne zna za trijumf i sada su pali na 15 mesto sa 12 bodova i nema sumnje da ih očekuje velika borba za opstanak u Seriji A.