Tako to radi Kristijano: Ronaldo pobedio koronu, pa napravio spektakl na terenu (Video)

15:57 >> 16:10

0

Portugalac briljirao

Copyright Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Mučio se Juventus dosta bez Kristijana Ronalda. Videlo se to po načinu igre i po rezultatima dok je Portugalac bio u izolaciji zbog koronavirusa.

Čim se vratio na teren njegov tim je proigrao. Na svojoj koži je to osetila Specija – 1:4 (1:1).

Morata je doneo prednost gositma u 14. minutu, da bi 10 minuta kasnije njegov drugi gol bio poništen zbog ofsajda, baš kao nedavno u Ligi šampiona. Domaćin je preko Pobege u 32. izjednačio i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

A, onda je Pirlo odlučio da sa klupe uvede svog najboljeg igrača. U 57. minutu je Ronaldo ušao umesto Dibale, a nekoliko desetina sekundi kasnije već postigao gol. Rabio je u 67. uvećao prednost, da bi u 76. Bartolomei faulirao Kijezu u kaznenom prostoru, a sudija Abiso je pokazao na „belu tačku“.  Ronaldo je, očekivano, preuzeo odgovornost i „panenkom“ matirao Provedela.

Spektakl portugalske zvezde po povratku na teren za četvrtu pobedu u Seriji A i povratak na drugo mesto sa 12 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Milana. Specija je 16. sa pet poena.