Loš dan za Srbe u Primeri: Radoja se jedini radovao, Brašanac tugovao, Gudelju samo bod

22:34 >> 22:40

0

Odigrani mečevi u Španiji

Copyright Profimedia

Osvojen bod Uroša Račića i Valensije na „Nou kampu“ protiv Barselone je jedan od dva rezultata koji je obradovao srpske igrače u Primeri danas.

Još trojica su bila u sastavu svojih timova, jedan se radovao, jedan tugovao, a jedan remizirao.

Nemanja Radoja je sa klupe odgledao trijumf Levantea protiv tima koji je bio najprijatnije iznenađenje sezone. Savladali su Sosijedad – 2:1. Isak je doneo gostima prednost u 22. minutu, da bi Rodžer u 28. izjednačio, a de Frutos u 87. doneo pobedu domaćinu.

Darko Brašanac i Osasuna su na svom terenu izgubili od Viljareala – 1:3 (0:2).

„Žuta podmornica“ je povela preko Morena u sedmom minutu, da bi Aridan u 19. dobio direktan crveni karton i tako ostavio svoj tim na cedilu. Gosti su iskoristili brojčanu prednost i golom Nina u 29. minutu duplirali vođstvo.

Arasate je u pauzi napravio izmenu, uveo je Brašanca umesto Kalerija. Nadu im je vratio Tores u 70. minutu golom iz penala, ali je snove o preokretu raspršio Moreno u 86. minutu.

Poslednji meč dana odigran je na „Ramon Sančez Pishuanu“. Sevilja i Valjadolid su podelili bodove – 1:1 (1:0).

Domaćin je poveo golom Okamposa u 31. minutu i bio je blizu da dođe do tri boda. Lopetegi je to potvrdio izmenama u poslednjih desetak minuta kada je uveo Nemanju Gudelja, De Jonga i Oskara, ali se gosti nisu predavali. Garsija je u 87. minutu poravnao rezultat i tako doneo važan poen svojoj ekip u borbi za opstanak.