Autor: A. S.

Odlično su krenuli i stali

Aleksandar Mitrović - Copyright Printscreen/YouTube/TV Arena sport

Aleksandar Mitrović je svetla i vodeća tačka fudbalske reprezentacije Srbije i to se vidi i u večerašnjem duelu sa Litvanijom.

Napadač Srbije je u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje se igra u Kaunasu, stigao do het-trika već u prvom poluvremenu.

Njegova sjajna igra od velike je važnosti za Orlove ukoliko žele na šampionat Evrope.

Izveli su Orlovi perfektan brzi napad, Tadić je sa ivice kaznenog prostora sa leve strane proigrao Mitrovića po zemlji, a ovaj rutinski matirao golmana Litvanije.

Ali, samo dva minuta nakon što je Srbija povela sa 0:3, i domaćini su stigli do pogotka.

Kao da je velika prednost malo uljuljkala Orlove, pukla je naša odbrana po levoj strani, a Paulauskas je imao lakši deo posla da ubaci loptu u praznu mrežu. I to samo dva minuta pre odlaska na odmor.

Loš trenutak, ali dobro i zbog buđenja tima kako bi u narednih 45 minuta odigrali na visokom nivou.