22:03

0

"Zeleni" slavili sa 3:1, ali na terenu nije bilo drugog Filipa

Gol Filipa Đuričića za PAO - Copyright Printscreen/Twitter/superfootballgr

Panatinaikos je nedavno angažovao dva Filipa, Mladenovića i Đuričića. Prvi je došao iz Poljske, a drugi iz Italije. A večeras je Đuričić postigao prvenac u dresu atinskih "zelenih". PAO je odigrao prvu utakmicu drugog kvalifikacija za Ligu šampiona i kao gost pobedio Dnjipro sa 3:1.

Poveo je grčki tim već u desetom minutu, golom Andraža Šporara, da bi u 74. Đuričić povećao na 2:0. U 78. minutu, Srbin je i zamenjen.

Nešto kasnije, u 84. minutu bilo je i 3:0, golom sa bele tačke Fotisa Joanidisa. U 90. minutu poraz je samo ublažio Aleksandar Kaplienko.

Prolaz u treće kolo trebalo bi da bude samo formalnost, a treba reći da je Mladenović večeras sve vreme bio na klupi. Ivan Jovanović mu nije dao šansu.

Večeras se igralo na neutralnom terenu u Slovačkoj, zbog oružanih sukoba u Ukrajini.