KRAJ: Sfintul - Partizan, crno-beli penalom do prolaza

17.09.2020

16:00 >> 19:44

0

Izabranici Aleksandra Stanojevića ostvarili trijumf u Moldaviji

Cilj je ostvaren. Znatno teže nego što se očekivalo, ali se gleda samo rezultat.

Fudbaleri Partizana su izborili plasman u treće kolo kvalifikaciaj za Ligu Evrope. Savladali su moldavskog vicešampiona u gostima sa 1:0. Gol vredan prolaza postigao je Natho sa penala posle faula na Lutovcu.

U narednoj rundi puleni Aleksandra Stanojevića igraće u Belgiji protiv ekipe Šarloa.

KRAJ – PARTIZAN JE PROŠAO

Utakmica je posle više od 124 minuta igre završena. Partizan ide dalje.

120′ – JOŠ TRI MINUTA

Igraće se još tri minuta. Stojković i Marković su dobili po žuti karton u samoj završnici.

117′ – OPROBAO SE ISTRATI

Kako se meč bliži kraju tako domaći tim pokušava da stigne do izjednačenja. Ostojić je pao, sudija nije pokazao faul, Istrati je došao do lopte i šutirao, daleko preko gola.

114′ – NAPALI POMOĆNIKA

Fudbaleri Sfintula su sve nervozniji. Napali su pomoćnog sudiju. Fišer je prišao i pokazao Gečevu žuti karton.

111′ – ŠĆEKIĆ NA TERENU

Napravio je Stanojević i poslednju promenu. Umesto Sume je ušao Šćekić.

109′ – UMALO 2:0

Mogao je Partizan da duplira prednost. Prvo je Lutovac ostao sam, odlučio je da centrira umesto šuta, izbačena je lopta u korner. Dobra prilika i posle kornera, ali je golman bio na pravom mesut.

107′ – MATIĆ NA TRAVI

Samo što je počeo drugi produžetak desio se prekid. Matić je ostao na zemlji. Usledio je kraći prekid zbog ulaska lekarske ekipe. Posle par minuta je duel nastavljen.

105′ -NEMA POVLAČENJA

Sa klupe Partizana se čuje poruka za igrače “Nema nazad, nemojte da se povlačite”. Ubrzo potom je odsviran i kraj prvog produžetka.

104′ – PARTIZAN VODI

Lutovac je pao u kaznenom prostoru, sudija Fišer je pokazao na “belu tačku”. Moldavci su se bunili, sudija je otišao da porazgovara sa pomoćnikom i potvrdio je odluku.

GOOOL – Natho je postavio loptu na “kreč”, poslao je u jednu, golmana u drugu stranu.

101′ – NOVI ŽUTI

Još jedna javna opomena za Partizan. Lutovac je dobio žuti karton.

95′ – BEZ BITNIH DEŠAVANJA

Umor je stigao i jedne i druge. U prvih pet minuta nastavka nema bitnih dešavanja.

91′ – NASTAVLJEN MEČ

Utakmica je nastvljena. Napravljene su dve izmene, ušao je Lutovac umesto Asana na jednoj, a na drugoj je Stepanenko zamenio Novicova.

PRODUŽECI

Posle 90 minuta igre mreže su mirovale. Igraće se produžeci.

90′ – JOŠ TRI MINUTA

Sudija je produžio meč za još tri minuta. Domaći igrači se sve više žale na povrede i provode sve više vremena na travi.

Takuma Asano na meču sa Sfintulom

85′ – ASANOV POKUŠAJ PETOM

Kiks Sanje, dobar pas Sume, Asano je pokušao atraktivno, petom, da iznenadi golmana. Poslao je loptu preko gola.

80′ – ŠANSA ZA MATIĆA

Samo što je ušao u igru Matić je mogao da se upiše u strelce. Matić je dodao do Sume, ovaj poslao loptu u prostor, Matić je previše čekao, nameštao se, dovoljno da intervenišu igrači Sfintula. Stanojević je bio ljut na klupi zbog prevelikog oklevanja napadača.

79′ – SADIK IZLAZI

Sadik se požalio na povredu. Stanojević je napravio novu promenu, zamenio ga je Matić.

77′ – GLUMA ZA PENAL

Pokušali su fudbaleri domaćina da odglume pad za penal u kaznenom prostoru. Sudija je pokazao da ustane i odmahnuo rukom na proteste.

72′ – MARKOVIĆ PRAVO U GOLMANA

Lepa akcija Partizana, ostavljena lopta za Markovića koji je šutirao pravo u golmana.

69′ – PREVIŠE KOMBINOVANJA

Partizan ima posed od skoro 70 % u dosadanšnjem toku meča, 13 upućenih udaraca ka golu, ali se mreža nije tresla. Još uvek nema golova…

63′ – PROMENA U PARTIZANU

Pravi i Stanojević prvu promenu. Umesto mladog Filipa Stevanovića u igru je ušao Lazar Marković.

57′ – PRVA IZMENA

Prva promena na utakmici, u redovima domaćina. Istrati, koji igra u veznom redu, je zamenio napadača Volkova.

53′ – NEMA GOLA JOŠ UVEK

Napada Partizan su sve češći, pokušavaju na razne načine, ali se mreža i dalje ne trese.

49′ – SADIK I SUMA

Sadik i Suma su odigrali dupli pas, Suma je na kraju šutirao, pored gola. Usledio je kratak razgovor njih dvojice ge je Sejduba objašnjavao saigraču da mora ranije da se oslobodi lopte.

46′ – NASTAVLJEN MEČ

Utakmica u Moldaviji je nastavljena. Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME

Posle prvih 45 minuta u Moldaviji nema golova.

45+2- JURNJAVA I ŽUTI

Asano je poslao loptu napred, dao sebi for, krenuo da trči, Slivka ga je zaustavio rvačkim zahvatom. Odmah je dobio karton. Usledio je centaršut, bez opasnosti.

44′ –  OFSAJD

Sjajna lopta Natha, Sadik je primio dobro, promašio, linijski sudija je podigao ofsajd zastavicu.

42′ – ASANO U ŠANSI

Odlična lopta u prostor za Asana. Imao je dovoljno i vremena i prostora da se namesti, šutirao je snažno, pored gola.

40′ – PONOVO SADIK

Sadik je u centru pažnje za sada. Ponovo se oprobao, sa ivice kaznenog prostora, daleko preko gola.

37′ – NEVEROVATAN PROMAŠAJ

Izašao je Sadik sam pred golmana, mogao da bira gde da pošalje loptu, oklevao je i na kraju šutirao užasno. Najbolja prilika za Partizan u dosadašnjem toku meča.

35′ – ŽUTI ZA SADIKA

Sadik je stigao do lopte, nije se dobro snašao prilikom šuta, ali je u padu dokačio golmana Sfintula po glavi. Sudija mu je pokazao žuti karton što je ujedno i prva javna opomena na utakmici.

33′ – UMALO AUTOGOL

Krenuo je Sfintul u napad, centaršut sa leve strane, a Zdjelar je nespretno reagovao i umalo matirao sopstvenog golmana. Stojković je bio na pravom mestu.

29′ – POSED, BEZ ŠANSI

Lopta je znatno više u posedu srpskog kluba, ali za sada ne uspevaju da probiju bedem protivnika.

23′ – POKUŠAJ SFINTULA

Prvu priliku je Sfintul imao u 23. minutu. Udarac iz daljine, lopta je pogodila defanzivca Partizana, malo promenila pravac, Stojković je odbranio. Golman Partizana je potom opominjao saigrače da budu oprezniji.

17′ – SADIK, PA MILJKOVIĆ

Prvo je Sadik imao veoma dobru priliku, ušao je u kazneni prostor i previše oklevao. Dovoljno da defanzivci domaćina reaguju i izbace loptu u korner. Posle udarca i ugla je Miljković probao atraktivno, makazicama, daleko preko gola.

10′ – JASAN PLAN DOMAĆINA

Plan Sfintula na startu meča je jasan. Svi su na svojoj polovini i čekaju svoje prilike iz kontri.

5′ – NOVI KORNER

Probao je Partizan ponovo iz kornera, ovog puta znatno slabiji centaršut Natha.

3′ – NIŠTA OD PENALA

Sadik je dobio loptu, ušao u kazneni prostor, napravio fintu i nedugo zatim pao. Igrači Partizana su tražili penal, sudija je pokazao da je napravljen faul u napadu.

2′ – ŠANSA IZ KORNERA

Partizan je pripretio posle kronera. Natho je dobro centrirao, Ostojić šutirao preslabo, lako za Kalančeu.