aktuelno

Čukarički pristao da se finale igra na "Rajku" iako tri godine nije igrao kup kod kuće, Matijašević objašnjava: Da se ne lažemo...

19.05.2023

14:24

0

Autor: P.K.

Sportski direktor Brđana racionalno i normalno objašnjava zašto je uslišena Zvezdina molba

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Čukarički pristao da se finale igra na "Rajku" iako tri godine nije igrao kup kod kuće, Matijašević objašnjava: Da se ne lažemo...
Vladimir Matijašević - Copyright FK Čukarički

Čukarički se plasirao u finale Kupa Srbije, pošto je pobedio Vojvodinu 1:0 i u ponovljenom meču polufinala u Novom Sadu.

To je bila četvrta utakmica u kupu koju je Čukarički ove sezone igrao u gostima, a finale se igra u sredu od 18.30 na stadionu "Rajko Mitić", tako da će Brđani vezati pet mečeva u kupu u gostima.

Štaviše, Čukarički tri godine nije odigrao kup utakmicu kod kuće! Poslednja je bila u junu 2020, polufinale protiv Vojvodine. Naredne sezone je ispao već u početku u Loznici, pa sezonu kasnije je pobedio Pazar u gostima, a onda ispao na penale od Radnika u Surdulici.

Zašto je onda Čukarički pristao da igra u gostima? Sportski direktor Vladimir Matijašević je odgovorio i odgovor je sasvim racionalan – biće više navijača na "Rajku", a i na Banovom brdu bi ionako bilo više Zvezdinih pristalica, a cilj je da finale kupa bude praznik fudbala.

- Čukarički je pozitivno odgovorio na molbu Crvene zvezde da meč za trofej bude odigran na stadionu "Rajko Mitić". Bili smo spremni i da susret organizujemo na našem stadionu na Banovom brdu, i on bi sigurno bio pun, ali da budemo realni, većinski navijačima Crvene zvezde. Pristali smo da igramo na Marakani, samo iz razloga što finale Kupa Srbije mora da bude praznik fudbala, i da na tom meču bude što više gledalaca, a očekujem da će interesovanje biti veliko.

Čukarički je treći, ali ima isti broj bodova kao i drugoplasirani TSC. Ta dva kluba se bore za drugu poziciju i mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Matijašević  kaže da klub ima najviše ambicije u finišu sezone.

- Borićemo se za trofej, sportski, na terenu, pokušati da po drugi put u istoriji osvojimo Kup Srbije. Verujem da će se svi igrači do četvrtka oporaviti i da će biti spremni za veliko finale, pa ko bude bolji neka pobedi. Gostovali smo u svim rundama Kupa do sada, neće nam biti problem da to još jednom učinimo.

Meč polufinala protiv Vojvdine se igrao od početka jer su pravila FSS drugačija u odnosu na Superligu, tako da to što je Čukarički vodio 2:0 u utakmici koja je dan ranije prekinuta u 33. minutu – nije značilo ništa.

Matijašević je zahvalio Vojvodini i istakao da Čukarički želi da gaji prijateljstvo sa svim klubovima u Srbiji.

- Pre svega, hvala gospodi Dragoljubu Zbiljiću, Dušanu Bajatoviću i Marku Jovanoviću, kao i svim ljudima iz Vojvodine na čestitkama. Takođe, i na gostoprimstvu u prethodna dva dana. Prijateljski smo klubovi, i tako treba da bude sa svim timovima u Srbiji, a da onaj ko je bolji pobedi na terenu. Uvek ćemo biti fokusirani na prijateljstva, za dobrobit svih nas koji radimo u srpskom fudbalu.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike