aktuelno

Čukarički opet bolji od Vojvodine, za trofej kupa će se boriti sa Zvezdom (VIDEO)

18.05.2023

16:53

0

Autor: P.K.

Ponovljeni meč im nije bio po volji, ali su ipak pobedili

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Čukarički opet bolji od Vojvodine, za trofej kupa će se boriti sa Zvezdom (VIDEO)
Luka Adžić - Copyright MN Press

Na kraju - pravda! Pošto je polufinalni meč Kupa Srbije između Vojvodine i Čukaričkog prekinut u sredu prilikom vođstva gostiju 2:0, naloženo je da se igra nova utakmica.

Brđanima to nije bilo po volji, ali su ipak slavili i u ponovljenom meču. Na kraju je bilo 0:1. 

Pobednički gol postigao je Luka Adžić u 71. minutu. Vojvodina je meč završila sa 10 igrača, jer je kapiten Uroš Vitas isključen u 52. minutu.

U novoj prilici koju su danas dobili, domaćini su krenuli silovito. Stvarali su veći broj prilika i potpuno nadigrali ekipu sa Banovog Brda, međutim izostao je pogodak. Nakon pauze, detalj koji je preokrenuo meč jeste i drugi žuti karton kapitena Vojvodine, Uroša Vitasa. 

Radoslav Batak je imao problema u nastavku meča, pokušao je izmenama da probudi ekipu, ali je Čukarički preuzeo inicijativu.

U 71. minutu, gotovo iz prve prave prilike, sjajna akcija Tošića i Adžića, krunisana je odličnim pogotkom, glavom u skoku. Simić nije uspeo da odreaguje, lopta je završila u daljem uglu.

U nastavku je gost mogao i do ubedljivije pobede, Stojanović je pogodio stativu, nizale su se šanse, ali je na kraju meč okončan sa 1:0. Tako je Čukarički završio u finalu, drugom u istoriji, a rival će im biti Crvena zvezda.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike