Zvezda na korak od odbrane duple krune! TSC pao u polufinalu! (FOTO, VIDEO)

20:20

0

U drugom polufinalu igrali Vojvodina i Čukarički, ali je taj meč prekinut zbog jake kiše

Fudbaleri Zvezde slave pobedu u Bačkoj Topoli - Copyright Facebook_FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde na korak su od odbrane trofej u Kupu Srbije. Ekipa Miloša Milojevića je u gostima pobedila TSC sa 3:0 i tako došla na korak od odbrane i duple krune. Finale je planirano za sledeću nedelju, ali se još ne zna ko će biti rival jer je meč Vojvodine i Čukaričkog prekinut zbog kiše.

Danas su u Bačkoj Topoli strelci bili Gelor Kanga, Mirko Ivanić i Kings Kangva, s tim da su prvi i treći gol postignuti sa bele tačke. Takođe treba reći da je Milan Borjan pri rezultatu 0:0 odbranio penal, a od 46. minuta TSC je bio sa igračem manje pošto je Dušan Cvetinović dobio drugi žuti karton. Posle toga viđena su još dva gola gostiju iz Beograda. Za plasman u finale.

Meč na "Areni" u Topoli opravdao je epitet derbija s obzirom da su igrale dve najbolje plasirane ekipe u Superligi. Sve vreme je bilo tempa, a kako se meč bližio kraju i tenzija. Imao je domaćin priliku da u sedmom minutu povedu sa bele tačke. Ali Stefan Vukić nije iskoristio ono što je iznudio. Oborio ga je Borjan, a onda ga i "pročitao".

Facebook_FK Crvena zvezda

Već u 15. minutu poništen je gol Saše Jovanovića zbog ofsajda, a kasnije je sve krenulo na ruku gostima. Cvetinović je dobio prvi žuti zbog igranja rukom, a pre toga bilo je i VAR provere. Siguran je bio Kanga, sa bele tačke. Gabonac je nešto ranije, 15-ak minuta pre toga pogodio i stativu.

Na samom početku drugog poluvremena, Aleksandar Pešić je pobegao Cvetinoviću koji ga je povukao. Dovoljno za drugi žuti karton. Samo deset minuta kasnije, ponovo je Pešić bio važan akter, pošto je proigrao Ivanića koji je glavom savladao Veljka Ilića

Tačku na I stavio je Kangva koji je dobio priliku umesto Aleksandra Kataija. Bio je siguran kao i Kanga, a pre toga je penal iznudio Osman Bukari koji je i sam mogao da se upiše u strelce. Ali jednu situaciju "jedan na jedan nije realizovao".

Ako niste gledali meč, ovde je sažetak:

Kraj utakmice u Bačkoj Topoli!

87. MINUT - Bukari komplikuje i zbog toga lopta je u gol autu.

84. MINUT - Mijatović pravi faul u napadu. Ilić ostaje na zemlji, a mladi napadač dobija žuti karton. Golmanu se ukazuje pomoć.

82. MINUT - Rakonjac umesto Pešića, a Lazar Nikolić umesto Viga koji je izjavio da želi da se vrati u Argentinu.

75. MINUT - Izmene i u Zvezdi. Izlazi Kanga. Ulazi Mijatović. Srnić umesto Mijailovića.

74. MINUT - Eraković dobija žuti zbog oštrog starta nad Kuveljićem. Malo i koškanja, ali smiruje se situacija.

U TSC-u Krpić umesto Stojića. Čalušić umesto Krstića.

71. MINUT - Na kraju ipak Kangva izvodi penal i siguran je. Snažno uz stativu.

70. MINUT - Penal za Zvezdu. Bukari oboren! Posle duela, golmanu TSC-a se ukazuje pomoć. Mada je zakasnio u intervenciji.

69. MINUT - Kangva za Bukarija koji istrčava, ulazi u kazneni i ima situaciju jedan na jedan, ali šutira pored gola TSC-a.

67. MINUT - Pešić spušta glavom do Dragovića koji se sklanja Ivaniću, koji plasira loptu u dalji ugao. Ipak zamalo pored gola.

66. MINUT - Bravo za Ivanića i za golmana Ilića. Zvezdin vezista sa leve strane, snažno u dalji ugao, ali parada golmana TSC-a.

62. MINUT - Trostruka izmena u TSC-u. Đakovac umesto Milosavljevića. Ratkov umesto Vukuća, a Ilić umesto Jovanovića.

U ovim trenucima i kraći prekid zbog bakljade navijača Zvezde.

54. MINUT - Gol Mirka Ivanića za 2:0, glavom sa strane. Asistencija se piše Pešiću koji je saigrača našao na drugoj stativi.

Čeka se provera da li je ofsajd. I jeste tako. Zvezda vodi sa 2:0.

U tim trenucima Kangva umesto Kataija.

52. MINUT - Posle greške Azarova, Kuveljić pokušava sa 20-ak metara, ali visoko preko gola Borjana.

50. MINUT - Lazetić dobija žuti karton zbog protesta.

46. MINUT - Cvetinović faulira Pešića koji ide ka golu domaćina, dobija drugi žuti karton. TSC će do kraja morati sa igračem manje. Ostraćanin nije imao dilemu, a ni defanzivac TSC-a se nije bunio.

Sada domaćin ima veoma težak zadatak.

Kraj prvog poluvremena!

35. MINUT - Kanga sa bele tačke i Zvezda vodi sa 1:0!

Pre toga, čak tri udarca Kange za 30 sekundi. Gledao se VAR, da li je neko od domaćina igrao rukom. Proveravalo se da li je to Cvetinović. I na kraju je odlučeno da je penal.

28. MINUT - Vukić pokušava sa 20-ak metara. Gađa ugao Borjanovog gola, ali je kapiten oprezan i hvata loptu.

27. MINUT - Čukarički vodi sa 2:0. Badamosi je strelac. U Novom Sadu potop.

20. MINUT - Kanga šutira sa distance. Ilić dodiruje loptu, skreće je zamalo i lopta pogađa stativu. Sreća za domaćina.

15. MINUT - Saša Jovanović "lomi" Borjana i šalje loptu u mrežu. Gol poništen zbog ofsajda. Čeka se VAR provera. Ofsajd i zvanično posle konsultacijama sa VAR sobom.

14. MINUT - Pešić ulazi u kazneni prostor, vraća do Kataija koji snažno šutira iskosa, ali Vukić brani. Na kraju ipak ofsajd.

7. MINUT - Vodi Čukarički u Novom Sadu sa 1:0. Strelac je Rogan. U Novom Sadu pljušti kiša.

7. MINUT - Borjan brani penal!

Šutirao je Vukić precizno u donji ugao, ali nedovoljno jako da bi savladao čuvara mreže crveno-belih.

5. MINUT - Penal za TSC! Loša intervencija Erakovića, Vukić je sklonio loptu, a golman Borjan nije uspeo da izbegne kontakt sa rivalom.

3. MINUT - Prva akcija Crvene zvezde, centaršut Kataija je izblokiran i lopta je otišla u korner. Nije bilo opasnosti po domaće nakon centaršuta Kange iz ugla.

2. MINUT - TSC je postigao gol, ali je lopta pre ubacivanja sa strane izašla van igrališta.

- Utakmica je počela, sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde!

18.05 - Ovo su starteri za TSC: Ilić, Stojković, Stojić, Antonić, Cvetinović, Kuveljić, Krstić, Petrović, Jovanović, Vukić, Milosavljević.

17.40 - Poznati su starteri za Zvezdu: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Azarov, Kanga, Mijailović, Bukari, Ivanić, Katai, Pešić.

Na klupi su: Vasiljević, L. Nikolić, Milunović, Leković, Srnić, Kangva, Mituljikić, Mitrović, Mijatović, Rakonjac.

17.00 - Glavni sudija u meču na "TSC Areni" biće Stanko Ostraćanin, a pomagaće mu Milan Pašajlić i Milorad Jovanović.