0

Još jedna zapažena partija našeg fudbalera za PAOK, ali u porazu

Copyright Profimedia/Andrei Shramko/TASS

Dugo su u Salcburgu čekali na grupnu fazu Lige šampiona, sprečila ih je pre dve godine u tome i Crvena zvezda, ali čini se da će klub u vlasništvu Red Bula po drugi put uzastopno među elitu evropskog fudbala.

Iako su na poluvremenu gubili, gosti iz Austrije uspeli su da preokrenu i savladaju Makabi Tel Aviv 2:1 u prvom duelu plej-ofa kvalifikacija. Strelci za Salcburg bili su Dominik Šobošlai iz penala u 49. i Masaja Okugava u 57. minutu, a za Izraelce je pogodio Dan Biton u 9.

Isti rezultat viđen je i u duelu Krasnodar – PAOK, s tim da su se u Rusiji pobedi radovali domaćini. Andrija Živković je posle golova upisao i svoju prvu asistenciju za tim iz Soluna, ali njegovi saigrači iz odbrane nisu imali rešenje da zaustave Remija Kabelju.

Francuz ih je prvo “provozao” u 39. minutu i iznudio penal iz kog je Viktor Klason doneo izjednačenje, a zatim se i sam upisao u strelce u 70. minutu, kada ga je vešto proigrao Markus Berg.

Gol za PAOK posle Živkovićevog trka po levoj strani i preciznog dodavanja postigao je Dimitris Pelkas u 32. minutu. Lepo se snašao u petercu domaćeg tima i na taj način iskupio za promašen penal iz 7. minuta.

U trećoj utakmici igranoj u utorak, Slavija Prag i Midtjiland odigrali su bez golova u Češkoj.