Zvezda nastavila put ka tituli! Vigo načeo Radnički golčinom, Mitrović ga dokrajčio! (FOTO, VIDEO)

10.04.2023

19:52

0

Crveno-beli su meč otvorili odlično, u 6. minutu, Mitrović sve rešio u 78. Utakmica nije bila baš za pohvalu

Aleks Vigo slavi gol - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde i Radničkog 1923 odigrali su utakmicu 30. kola Superlige, a rezultat je bio 2:0 u korist domaćina. Igralo se pred praznim tribinama "Rajka Mitića", a strelci su bili Aleks Vigo i Stefan Mitrović.

Ne može se reći da je meč u Beogradu oduševio, ali je crveno-belima bilo najvažnije da se nastavi sa pobedama. Vredni pomena su samo golovi, a posebno efektan je bio onaj iz šestog minuta, koje je delo Argentinca.

Između dva gola bilo je poprilično nezanimljivo. Ne može se reći da pokušaja nije bilo (na obe strane), ali nije bilo velikih opasnosti za golmane Milana Borjana i Miloša Mladenovića. Da nije bilo gola rezerviste Mitrovića, do kraja meča ništa ne bi bilo vredno pomena. Tačnije, treba spomenuti i promašaj Aleksandra Kataija. Da je tada pogodio najbolji igrač prošlog kola (dobio i nagradu od 50.000 dinara), meč bi znatno ranije bio rešen.

Na drugoj strani, Kragujevčani su takođe ispunili cilj, a to je plej-of. Tako da su u prestonicu došli bez opterećenja. Pokušavali su iz kontre, ali nisu ozbiljnije ugrozili Borjana. Mada ćemo spomenuti neke pokušaje Činedua i Evandra, ali kao što je rečeno, ništa opasno.

Miloš Milojević je ponovo od starta dao šansu Jegoru Prucevu, Kingsu Kangvi i Marku Rakonjcu. Kangva je napravio "uvertiru" Vigu, pošto je iz "slobodnjaka" pogodio stativu, dok je Rakonjac sve vrenme bio na terenu. Pokušavao je, i pokušavao, ali sve je bilo u domenu polušansi.

U završnici šansu su dobili i Jovan Mijatović, kao i Lazar Nikolić.

Sada oba tima čekaju konačan rasplet kola, pa da saznaju i definitivan raspored u plej-ofu.

Kraj utakmice!

90. MINUT - Posle dodavanja Rodića, Rakonjac je uputio loptu ka golu, ali odlazi paralelno sa gol linijom.

86. MINUT - Rodić sa levog krila do Mituljikića, ali veoma neprecizno.

85. MINUT - Milojević umesto Ponjevića, a Tomović umesto Malića.

83. MINUT - Jovanović dobija žuti zbog starta nad Dragovićem.

82. MINUT - Lazar Nikolić umesto Viga.

79. MINUT - Katai izlazi, ulazi Mijatović. U Radničkom umesto Činedua i Krajišnika Jovanović i Vidović.

78. MINUT - GOL! Strelac Mitrović.

Ovog puta po desnom boku, ulazi u kazneni i pogađa bliži ugao gola Mladenovića. Inače, akcija je krenula sa levog boka, a kasnije je sve sam odradio mladi krilni napadač.

77. MINUT - Mitrović iskosa sa leve strane, ali Mladenović odlično zatvara ugao i šalje loptu u korner. Posle toga, Rakonjac je pokušavao nešto iz okreta, ali neuspešno.

74. MINUT - Ponovo mladi Mituljikić u akciji, ali je pokušaj centaršuta sa leve strane izblokiran. Novi (peti) korner.

73. MINUT - "Lažnjak" Mituljikića, namešta se i sa 20 metara šutira. Neko je zakačio loptu i korner za domaćina.

70. MINUT - Kangva je izveo korner (treći za Zvezdu), Katai pokušava sa nekoliko metara, glavom, ali pored gola.

69. MINUT - Prva izmena u Radničkom. Maksimović umesto Evandra.

68. MINUT - Kangva i Katai kod lopte na nešto više od 20 metara. Katai izvodi, ali prilično neprecizno, preko gola.

66. MINUT - Prilika za Radnički. Ponjević nalazi Ivanovića koji ipak loše zahvata loptu. Nekontrolisano je šalje u gol aut. Pošto je bilo na nekoliko metara od gola, moglo je da bude opasno po gol Zvezde.

65. MINUT - Ivanić i Prucev izlaze. Mitrović i Mituljikić u igri.

63. MINUT - Kapiten Radničkog Ivanović je na zemlji i novi prekid. Posledica duela sa Rakonjcem.

59. MINUT - Kangva izvodi korner sa desne strane, ali Rodić glavom preko gola Mladenovića.

58. MINUT - Srnić se žali na bol u leđima posle pad. Bolna grimasa, ali za sada nastavlja meč Zvezdin univerzalac.

54. MINUT - Evandro centrira u kazeni, ali Dragović interveniše. Sada je Zvezda u napadu. Na kraju lopta nije stigla do Rakonjca i pripada Mladenoviću.

52. MINUT - Korner za Zvezdu, pošto je Pecelj intervenisao. Ipak, brane se gosti iz Kragujevca.

50. MINUT - Vigo ubacuje loptu u srce šesnaesterca, ali Vlajković otklanja opasnost.

Počinje drugo poluvreme!

Izmena u Zvezdi. Srnić umesto Mijailovića. Radnički u istoj postavi.

Kraj prvog poluvremena!

45. MINUT+1 - Kangva prolazi po desnoj strani. Ipak njegov pas seče Mladenović.

45. MINUT - Vigo odlično prolazi po desnoj strani, traži Kataija u kaznenom prostoru. U poslednjem trenutku interveniše Ponjević ispred dvostrukog strelca u prošlom kolu.

44. MINUT - Malić centrira, ali presečen napad. Sledi kontra Zvezde, ali lopta ne stiže do Rakonjca.

40. MINUT - Evandro traži Malića, ali ispred njega istrčava Borjan i hvata loptu.

36. MINUT - Pokušava Vlajković iz daljine, sa oko 25 metara, ali pored gola. Borjan je samo ispratio pogledom.

30. MINUT - Činedu nije uspeo da realizuje šansu. Po levoj strani, ali šalje loptu paralelno sa gol linijom.

28. MINUT - Žuti za Dragovića. Seče akciju i biva kažnjen.

26. MINUT - Prucev sa desne strane i nalazi Ivanića koji loše zahvata loptu. Na kraju je lopta u naručju Mladenovića.

22. MINUT - Mijailović dobija žuti karton zbog starta na sredini terena. Prvi karton na utakmici.

21. MINUT - Ivanić dodaje Prucevu. Rus se u pokušaju da se okrene kliza i propala je prilika.

20. MINUT - Krajišnik izvodi slobodan udarac. Neko je od igrača Zvezde intervenisao i loptu glavom poslao u korner. Đurić prolazi pored Kangve sa leve strane. Povratna, ali Evandro šutira pored gola Borjana.

17. MINUT - Katai u izglednoj prilici, ali sa desetak metara pored gola, na dodavanje Ivanića.

6. MINUT - GOL! 1:0! Vigo!

Traje izvođenje. Nema centaršuta, već direktan šut Kangve koji pogađa stativu.

U nastavku akcije, lopta dolazi do Argentinca Aleksa Viga koji šutira snažno sa 18 metara i pogađa gol. Neodbranjivo i prelepo za 1:0 za domaćina.

Crveno-beli nisu mogli da požele bolji početak.

5. MINUT - Faul nad Ivanićem na levoj strani. Kangva izvodi.

4. MINUT - Kangva centrira sa desne strane, traži i nalazi Rakonjca, ali slabo zahvata loptu glavom. Pored gola, ali je za sada u centru pažnje.

2. MINUT - Katai sa leve strane, Rakonjac je okružen protivnicima, vraća loptu. Na kraju lopta dolazi ponovo do mladog napadača. Ali nema opasnosti po gol Radničkog.

Počelo je!

Minut ćutanja u znak sećanja na Stefana Lazića.

Kataiju je kao najboljem igraču 29. kola uručena novčana nagrada od 50.000 dinara koja će biti prosleđena u humanitarne svrhe.

Moguće je da na suprotnim stranama zaigraju rođena braća, Slavoljub za Zvezdu i Dragoljub za Radnički. Srniči su na početku na klupi.

Kao što se vidi, ponovo su među starterima Kangva i Rakonjac. Pešić je na klupi, dok Kanga nije ni u protokolu.

Poznate su i startne postave:

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić, Mijailović, Kangva, Prucev, Ivanić, Katai, Rakonjac.

RADNIČKI 1923: Mladenović, Vlajković, Ponjević, Miličić, Pecelj, Krajišnik, Ivanović, Malić, Đurić, Evandro. Činedu.

Prethodnu utakmicu odigranu na "Čika Dači" je Zvezda rešila u svoju korist, a jedini strelac je bio Aleksandar Katai, sa bele tačke.

Glavni sudija meča koji će početi u 18 časova biće Marko Delibašić.

Uoči meča oba šefa stručnih štabova, Miloš Milojević i Dejan Joksimović izneči su očekivanja.

- Želimo igrom da opravdamo poverenje. Imaće priliku da u poslednje četiri utakmice u plej-ofu dođu, bodre momke i da zajedno proslavimo pobede i titulu - kazao je Milojević, dok je njegov kolega rekao da će njegov tim igrati potpuno rasterećeno, ali i bez "bele zastave".

- Crvena zvezda je u ovom trenutku najkvalitetnija ekipa u Srbiji, što uostalom pokazuje i njen plasman na tabeli. Bez obzira na to, mi na ovo gostovanje ne idemo sa "belom zastavom".

Očekujem da, baš kao i u svakoj prethodnoj utakmici, pružimo svoj maksimum na terenu i da ekipu Crvene zvezde učinimo nervoznom, odnosno da je dovedemo u poziciju da strepi za konačan ishod, kako što je to bio slučaj u prethodnoj utakmici na "Čika Dači". Naravno, tu je i faktor protivnika, na koji ne možemo puno da utičemo, ali svakako očekujem da pružimo dobar otpor - objasnio je Joksimović.