22:01

0

Kapiten srpske reprezentacije je bio i strelac

Detalj sa utakmice Ajaks - Fejenord - Copyright Profimedia

Utakmica polufinala Kupa Holandije između Ajaksa i Fejenorda je prekinuta, pošto je saigrač našeg Dušana Tadića Davi Klasen pogođen u glavu. Pošto je bilo i krvi, usledio je i prekid .

Ipak, meč je nastavljen posle pauze koja je potrajala pola sata.

A šta se dešavalo ranije...

U utakmici u Roterdamu poveo je Ajaks golom kapitena reprezentacije Srbije u 14. minutu. Izjenačio je Santijago Himenez u sudijskoj nadoknadi u prvom poluvremenu.

U 51. minutu, Klasen je doveo u novo vođstvo (2:1) "kopljanike", a nešto kasnije je došlo i do incidenta. Tadić je ušao u (novi) sukob sa kapitenom Fejenorda Orkunom Kokčuom, blizu dela tribina gde su se nalazili domaći navijači. Bačen je upaljač koji je bio "namenjen" Tadiću, ali ga nije pogodio.

Nažalost jeste Klasena i tada mu je rasečena glava.

Posle prekida, meč je nastavljen i rezultat je ostao isti i obezbeđen je plasman u finale u kojem ih čeka PSV iz Ajndhovena.

Inače, ovo je samo novi ispad navijača Fejenorda koji su bili i u Beogradu kada su igrali protiv Partizana. A pravili su probleme i u drugim državama.

Takođe, nedavno je tokom meča PSV-a i Sevilje napadnut golman Srbije i španskog tima, Marko Dmitrović.