Mesi je ušao u istoriju! Novi het-trik u "sedmici" Gaučosa, sada su samo dve legende ispred njega! (VIDEO)

29.03.2023

11:06

0

U meču sa 86. reprezentacijom na FIFA rang listi, zvezda PSŽ-a pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu

Lionel Mesi - Copyright Tanjug/AP

Fudbalska reprezentacija Argentine ostvarila je ubedljivu pobedu u prijateljskom meču. Protivnik je bio Kurasao, 86. selekcija na FIFA rang listi, a rezultat 7:0.

Duel u Santijagu del Esteru između ostalog je obeležio i Lionel Mesi, koji je u prvom poluvremenu postigao het-trik.

Zvezda Pari Sen Žermena se upisao u strelce u 20, 33 i 37. minutu. Mesi je postigao 102 gola u dresu reprezentacije i tako postao treći igrač u istoriji, koji je postigao minimum sto golova u dresu nacionalnog tima.

Argentinac se nalazi iza Portugalca Kristijana Ronalda (122) i Iranca Ali Daeija (109).

Golove za selekciju koja je u Kataru postala prvak sveta postigli su i Nikolas Gonsalez u 23, Enco Fernandez u 35, Anhel di Marija u 78. iz penala i Gonzalo Montijel u 87. minutu.

Argentina je pre pet dana u prijateljskom meču pobedila Panamu 2:0.