Scene iz Buenos Ajresa da se naježiš: Mesijev 800. gol za delirijum na Monumentalu, suze u očima "gaučosa" (VIDEO)

24.03.2023

07:27

0

Autor: D. P.

Argentina oživela momente iz Katara na prijateljskoj utakmici protiv Paname

Copyright Tanjug/AP

Argentina je kasno sinoć priredila još jedan doček za svoje šampione iz Katara.

Mesi i "mućaćosi"  pobedili su Panamu sa 2:0 u prijateljskom meču na Monumentalu u Buenos Ajresu pred 83.000 privilegovanih navijača. Ljubimac nacije postigao je gol iz slobodnog udarca, tek da ovo veče dobije još jedan razlog da ostane nezaboravno jednoj od najvećih fudbalskih nacija na svetu.

Argentina je pobedila Panamu sa 2:0, zahvaljujući i 800. golu u karijeri Lionela Mesija na 1.017 profesionalnih mečeva.

Gosti su predugo odolevali, uprkos brojnim prilikama Argentinaca. Mladi vezista Atlante Junajted Tijago Almada, koji je odigrao samo nekoliko minuta na Svetskom prvenstvu, u 78. minutu iskoristio je odbitak od stative posle Mesijevog slobodnjaka, da bi u 89. minutu Monumental proključao kada se i kapiten upisao u listu strelaca.

Igrači su posle meča oživeli sjajne momente sa Luisaila u Kataru, jer su pnovo doneti trofeji iz Katara i sa njima su se još jednom poklonili publici.

- Uživajmo u ovome, u ovoj trećoj zvezdi. Veoma je teško osvojiti Svetsko prvenstvo - rekao je Mesi u mikrofon.

- Ne zaboravite ni ove igrače sa kojima smo podigli ovaj trofej, a da nisu bili sa nama tamo.