22:58

0

Crvena furija ispratila Norvežane sa tri lopte u mreži, Hrvati kažnjeni za brojne promašaje

Hoselu slavi gol protiv Norveške - Copyright Profimedia

Španija je nastavila niz nepobedivosti u kvalifikacionim utakmicama za odlazak na EURO na domaćem terenu. „Crvena furija“ je novi ciklus započela večeras ubedljivim trijumfom protiv Norveške – 3:0.

Ipak, konačan rezultat ni izbliza ne opisuje pravu sliku onoga što se dešavalo na terenu, pošto su izabranici De la Fuentea tek u završnih 10-ak minuta uspeli da overe pobedu.

Špancima je 23. uzastopni trijumf pred svojim navijačima u kvalifikacijama za EP doneo veteran debitant Hoselu. Iskusni napadač Espanjola u 32. godini debitovao je u dresu sa nacionalnim grbom, a meč će zauvek pamtiti po dva gola postignuta u razmaku od 60 sekundi (84. i 85. minut).

Dvostruki uzastopni osvajač medalje na Mundijalu Hrvatska šokantnim remijem sa Velsom u Splitu započela je svoj put ka kontinentalnom šampionatu – 1:1.

Pošto je Kramarić golom u 28. minutu doneo veliku radost na punim tribinama „Poljuda“ sve je nagoveštavalo da će se večeras na obali Jadranskog mora slaviti pobeda. Bili su Hrvati bolji rival, propustili su bezbroj šansi da dotuku rivala, koji je u trećem minutu nadokande vremena stigao do izjednačenja i velikog boda.