Lukaku uništio Šveđane, a Mbape Holanđane! Goleade otvorile kvalifikacije (VIDEO)

25.03.2023

00:47

0

Zvezda PSŽ-a debitovao kao kapiten Trikolora, het-trik napadača Intera

Lukaku slavi gol protiv Švedske - Copyright Tanjug/Anders Wiklund/TT News Agency via AP

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je na svom terenu selekciju Holandije rezultatom 4:0 u meču grupe B kvalifikacija za EP koje će biti odigrano naredne godine u Nemačkoj.

Dva puta u listu strelaca upisao se Kilijan Mbape u 21. i 88. minutu. Po jedan gol za Francuze dali su Antoan Grizman u drugom i Dajo Upamekano u osmom minutu. Mbape je na ovom meču po prvi put bio kapiten selekcije Francuske.

Grčka je u gostima savladala Gibraltar 3:0, dok je u ovom kolu bila slobodna selekcija Republike Irske. Francuska će za tri dana gostovati Republici Irskoj, Holandija će dočekati Gibraltar, a Grčka će biti slobodna.

Belgija je u grupi F u gostima pobedila Švedsku 3:0. Sva tri gola za Belgiju postigao je Romelu Lukaku u 35, 49. i 82. minutu.

Austrija je na svom terenu savladala Azerbejdžan 4:1, dok je u ovom kolu Estonija bila slobodna.

Austrija će za tri dana na svom terenu igrati sa Estonijom, Švedska će dočekati Azerbejdžan, a Belgija će biti slobodna.

Češka je u grupi E savladala Poljsku 3:1. Moldavija i Farska Ostrva su igrali 1:1, dok je Albanija bila slobodna. U narednom kolu za tri dana igraće Poljska i Albanija, kao i Moldavija - Češka, dok će Farska Ostrva biti slobodna.