Milinković-Savić i Lacio slavili, Sampdorija ispustila dva gola prednosti

0

Srpski fudbaler sa Laciom stigao do tri boda, Benevento preko defanzivaca preokrenuo

Copyright Tanjug/Alessandro Tocco/LaPresse via AP

Sigurna pobeda i jedno iznenađenje. Lacio je opravdao očekivanja, Sampdorija je razočarala svoje navijače.

Sergej Milinković-Savić je sa rimskim timom slavio na gostovanju Kaljariju (0:2). Lazari i Imobile su zatresli mrežu, Marušić je kod oba pogotka u 4. i 74. minutu bio u ulozi asistenta. Mogao je i srpski igrač da se upiše u strelce, ali je njegov udarac u 65. minutu odbranio Kargano. Pet minuta posle te šanse ga je zamenio Akpa Akpro.

Sampdorija je, sa novim pojačanjem Kandrevom, išla ka trijumfu. Golovima Kvaljarele i Kulija su posle 18 minuta imali dva gola prednosti, međutim Benevento nije želeo da se preda. Kaldirola je u 33. minutu smanjio zaostatak i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Ponovo je Kaldirola bio strelac, ovog puta u 72. minutu, da bi Leticija u 88. doneo gostima potpuni preokret i tri poena. Interesantno je da su sva tri pogotka za goste postigli defanzivci.