Vlahović promašio penal, Juve zakucao Sampdoriju za dno Serije A! Srbi glavne zvezde u Torinu – Kostić asistent, Đuričić strelac!

12.03.2023

23:53

0

Sjajan meč i čak šest golova u pretposlednjem meču 26. kola Kalča

Dušan Vlahović posle promašenog penala - Copyright Profimedia

Sampdorija nezadrživo tone ka Seriji B. Izabranici Dejana Stankovića doživeli su 18. poraz u sezoni. Iako niko nije očekivao da će posrnuli italijanski velikan na "Alijanc" stadionu prekinuti nestvaran niz od 10 utakmica bez pobede, Juventus je morao dobro da se pomuči da bi došao do tri boda protiv gostiju iz Đenove - 4:2.

Sjajna utakmica viđena je u nedelju uveče u Torinu. Čak šest golova, promašen penal Dušana Vlahovića i partije srpskih reprezentativaca u oba kluba koji su ostale aktere meča malo stavili i u drugi plan.

Filip Kostić je asistirao kod prvog gola domaćina, Duci je bio neprecizan sa bele tačke kod vođstva svog tima od 3:2, dok se u strelce u ekipi Sampdorije upisao Filip Đuručić.

Rivali su odigrali čudno prvo poluvreme u kojem je postignuto četiri pogotka. Domaćin je poveo sa 2:0 i činilo se da Đenovljanima preti katastrofa. Preokret se dogodio za minut, kada su Auđeljo i Đuričić poravnali na 2:2.

Rabio je u 65. minutu udarcem sa 16 metara efektno matirao golmana Turka za 3:2, a tri minuta kasnije Auđelo je oborio Kvadrada u kaznenom prostoru. Dosuđen je penal, a udarac Vlahovića zaustavila je stativa. Napadač Juventusa nije imao sreće ni u samom finišu kada je njegov udarac glavom golman odbranio. Na odbitak je natrčao Matiajs Sule i postavio konalčnih 4:2.

Roma - Sasuolo 3:4 (1:3)
/Zalevski 26, Dibala 50, Vajnaldum 90+ 4 - Lorente 13, 18, Berardi 45+4 penal, Pinamonti 75/
Juventus - Sampdorija 4:2 (2:2)