Istorijsko brukanje Liverpula, niko ga nikad nije ovako ponizio kao Real večeras! (VIDEO)

0

Autor: P.K.

Domaćin je imao dva gola prednosti posle 14 minuta, ali...

Karim Benzema - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Kakav neverovatni, epski raspad Liverpula! Crveni su u prvom meču osmine finala Lige šampiona već posle 14 minuta vodili 2:0, a onda je Real Madrid do poluvremena izjednačio, a u drugom je dao još tri i kući se vraća sa ogromnom prednošću.

Liverpul – Real Madrid 2:5! Ovo je najteži poraz Liverpula na svom terenu u istoriji evropskih takmičenja! Štaviše, nikada nije na Enfildu u takmičenjima UEFA primio ni četiri…

U drugom večerašnjem meču, Napoli je u Frankfurtu pobedio Ajntraht 2:0 i u Napulj nosi lepu prednost.

Ipak, dugo će se pričati o dešavanjima na Enfildu, zbog čega će u senku pasti i prelepi gol Darvina Nunjeza, kojim je počeo meč.

Igrao se četvrti minut, Mo Salah je sjajno asistirao Darvinu Nunjezu, koji je petom sproveo loptu u mrežu.

Salah je posle toga povisio na 2:0 kada je Tibo Kurtoa oklevao da ispuca loptu, a on mu je oduzeo i sproveo u mrežu.

Vinisijus je smanjio fantastičnim udarcem sa ivice šesnaesterca u suprotan ugao.

Posle toga je isti igrač doneo izjednačenje posle greške Alisona. On je loše ispucao loptu, pogodio Brazilca, a lopta se odbila u gol.

Na poluvreme se otišlo sa 2:2, a onda je u drugom postojao samo Real.

Već u 47. minutu, Luka Modrić je izveo vrlo "skraćeni korner", a Eder Militao je kroz šumu igrača Liverpula glavom smestio loptu u mrežu za potpuni preokret.

Nepunih 10 minuta kasnije igrači Reala su nonšalantno igrali oko šesnaesterca Liverpula, a onda je najbolji igrač sveta Karim Benzema traljavo šutirao, ali je lopta pogodila Gomeza i prevarila Alisona za 4:2.

Novih 10 minuta kasnije, Modrić je na oko 20 metara od svog gola oteo loptu naizgled nezainteresovanom Fabinju, povukao je na polovinu protivnika i dao ulevo do Ridigera, dok se Benzema za to vreme namestio u sredini, primio pas i lagano savladao Alisona za istorijsku bruku.

U drugom meču je Napoli lepo igrao i pobedio 2:0 golovima Osimhena i Di Lorenca. Moglo je da bude više, ali je Kvarachelija promašio penal, a Napolitanci nisu uspeli da iskoriste nove šanse.