Dugo će se pričati o kontri Adejemija! Borusija srušila Čelsi, Benfika već završila posao (VIDEO)

0

Autor: P.K.

Pretrčao je igrač Borusije 70 metara pored svetskog prvaka

Adejemi daje gol Čelsiju - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Benfika je u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona stekla ogromnu prednost, jer je pobedila Briž u gostima 2:0.

Borusija Dortmund je uspela kod kuće da slomi Čelsi i slavi 1:0.

Pobeda Borusije nije preveliko iznenađenje, jer je Čelsi u jako lošoj formi. Ipak, tim iz Londona je bolje počeo, u 17. minutu je zatresao mrežu, ali taj gol nije priznao, jer je Tijago Silva u skoku koristio ruku.

Čelsi je imao nekoliko prilika, a najbolju šansu možda u 32. minutu, kada je Žoao Feliks primio pas na oko 10 metara od gola, ali je slabo šutirao. Samo pet minuta kasnije viđena je lopta u mreži, ali je Portugalac pogodio prečku.

Borusija je gol postigla u 63. minutu, preko Karima Adejemija, koji je sam istrčao kontru maltene od svog šesnaesterca. Njega je čuvao svetski prvak Enco Fernandes, ali potpuno nemoćno, samo da bi napadač domaćih ušao u šesnaesterac, prevario Kepu i dao gol.

Uživajte:

Čelsi je imao inicijativu do kraja meča, imao je i nekoliko izglednih prilika, ali gola nije bilo.

Benfika je u Brižu odradila veliki deo posla i već je viđena u četvrtifinalu. Orlovi su bili bolji rival tokom celog meča, a domaćin je samo u početku malo pretio.

Benfika je od početka drugog poluvremena pretila i stvarala šanse, da bi poveo u 51. minutu iz penala, koji je dosuđen kada je Hendri srušio Ramoša. Žoao Mario je bio siguran i to je bilo 0:1.

Posle toga nije bilo mnogo uzbuđenja, sve do 82. minuta, kada je Neres iskoristio lošu reakciju Kejera u odbrani, osvojio loptu i lako rešio jedan na jedan sa Minjoleom.