Bajern srećno dobio bitku u Parizu! Bavarci dominirali, pa strepeli za pobedu protiv PSŽ-a! (VIDEO)

21:55

0

Nemački šampion napravio veliki korak ka četvrtfinalu Lige šampiona. Milanov minimalac pred put u London

Copyright Profimedia/Matthieu Mirville/DPPI FOOTBALL

Bajern je dobio prvu bitku u velikom fudbalskom ratu osmine finala Lige šampiona protiv PSŽ-a! Bavarci su dominirali većim delom utakmice na „Parku prinčeva“, ali su na kraju strepeli za pobedu – 1:0.

Nemački šampion je bio apsolutni gospodar dešavanja na stadionu u "gradu svetlosti". Bez rovitog Kilijana Mbapea, koji je meč počeo na klupi, Parižani su bili potpuno bezopasni po gol Bajerna, čiji su fudbaleri od prvog sudijskog zvižduka uspostavili inicijativu.

Koliko je PSŽ bio bezopsan po gol Zomera možda i najbolje pokazuje to što je prvi šut uputio u 74. minutu meča. A pre toga Bavarci su poveli preko Komana u 53. minutu, pogodili stativu (Čupo Moting) i prokockali izuzetno obećavajući kontranapad četiri na tri.

Ulazak Mbapea odmah posle vodećeg gola gostiju, uneo je živost u igru Parižana. Rastrčali su se Mesi i Nejmar, ređale su se u završnih 10-ak minuta meča šanse pred golom Bajerna, koji je na kraju bio i veliki miljenik sreće, pošto je izjednačujući gol francuskog superstara u 83. minutu poništen posle asitencije iz VAR sobe zbog ofsajda u kojem se prethodno našao asistent Nuno Mendeš.

Bavarci će u revanšu biti lišeni pomoći Pavara, koji je zbog dva žuta kartona morao pre vremena da završi meč na "Parku prinčeva"

Istim rezultatom, Milano je na „San Siru“ bio bolji od Totenhema. Trenutak odluke odigrao se već u 7. minutu meča, kada je Brahim Dijaz doneo veliko slavlje milaneza.