Sergej i Lacio sve dalje od Lige šampiona! Atalanta pokorila Rim!

11.02.2023

22:24

0

Gosti iz Bergama u direktnom duelu za jedno od mesta u elitnom takmičenju slavili na Olimpiku

Sergej Milinković-Savić na meču sa Atalantom - Copyright Profimedia

Lacio je sve dalje od Lige šampiona. U duelu sa direktnim rivalom za jedno od mesta koje naredne sezone vodi u elitno takmičenje Atalantom, Sergej Milinković Savić i drugovi doživeli su poraz na svom Olimpiku – 2:0.

Ademola Lukman dominirao je na Olimpiku večeras. Od početka je stavljao na velike muke poslednju liniju Lacija, koja je napukla u 23. minutu. Lukman bio u prodoru po levoj strani, pobegla mu je lopta do Davidea Zapakoste, koji je snažnim udarcem iskosa zakucao lotu u suprotan gornji ugao za 1:0.

Pokušali su Rimljani da se vrate u meč, Imobile je početkom drugog poluvremena propustio veliku priliku da poravna rezultat, za šta je domaći tim kažnjen u 65. minutu. Lukman je izveo još jednu majstoriju, idealno asistirao između nekolicine protivničkih igrača posle greške Luisa Alberta. Pogodio je u petercu Hojlunda za konačnih 2:0.