Mitar nastavlja da sanja o trofeju! Fulam u osmini finala FA Kupa!

08.02.2023

22:50

0

Srpski reprezentativac asistencijom učestvovao u povedi protiv Sanderlenda

Aleksandar Mitrović proslavlja gol Fulama protiv Sanderlenda - Copyright Profimedia/COLORSPORT/Bruce White

Aleksandar Mitrović nastavlja da sanja o trofeju sa Fulamom! Londonski klub plasirao se u osminu finala FA Kupa, pošto je kao gost savladao Sanderlend – 3:2.

Posle 1:1 na „Krejven kotidžu“, Fulam je morao da igra drugi meč protiv devetoplasiranog tima Čempionšipa, koji ipak nije uspeo da napravi iznenađenje.

Fulama je stigao do prednosti već u osmom minutu preko Herija Vilsona, da bi do drugog gola došao početkom drugog poluvremena, kada je Aleksandar Mitrović ušao u igru. Srpski fudbaler se nije našao u ulozi strelca, iako je neposredno pre gola Andreasa Pereire imao veliku priliku, već je u 59. minutu asistirao Brazilcu.

Domaćin se doduše nije predavao. Preko Džeka Klarka je u 77. minutu smanjio rezultat. Međutim, Lejvin Kurozava je u 82. minutu doneo 3:1 Fulamu, da bi do kraja Sanderlend uspeo da ublaži poraz preko Džuisona Benetea.