09:44

0

U Beograd se crveno-beli vraćaju sa učinkom od pet pobeda i jednog poraza

Kangva, Katai i Prucev slave gol - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom završili pripreme u Turskoj. Protivnik ekipe Miloša Milojevića bila je Austrija Luštenau, osmoplasirana ekipa austrijske Bundeslige, a rezultat je bio 3:2.

U prethodnim mečevima, upisane su četiri pobede, ali i poraz od Ludogoreca.

Obe ekipe su bile u prednosti, "jurile" su se, ali je na kraju slavio prvak Srbije. Strelci su bili Kings Kangva, Stefan Leković, a trijumf je doneo imenjak Mitrović.

Danas će se crveno-beli i zaputiti ka Beogradu, kako bi u Srbiji obavili poslednje pripreme za nastavak šampionata. Podsetimo, 4. februara će Vojvodina gostovati na stadionu "Rajko Mitić".

Počela je Zvezda u kombinovanom sastavu, pošto je Milana Borjana zamenio Nikola Vasiljević, a starteri u odbrani su bili i Aleks Vigo i Leković. Najistureniji su bili Ibrahim Mustafa i Aleksandar Katai koji je nekoliko puta bio u prilici, ali se nije upisao u strelce.

Nije počelo dobro za crveno-bele pošto je Vigo skrivio penal, pa je u 26. minutu Dijabi dao gol za 1:0. Usledio je pritisak crveno-belih, da bi Kangva sve "naplatio" u 40. minutu. Veliki deo posla obavio je Prucev, a Afrikanac bio egzekutor.

Odlično je Zvezda otvorila nastavak meča, pošto je već u 47. minutu viđen preokret. Idealan centaršut Gelora Kange realizovao je Leković prvencem u seniorskom timu. Ali opet je usledio pad u igri. Austrijanci su izjednačili u 53. minutu, a nekoliko minuta kasnije pogodili i stativu.

Ipak, da se pobedom završe pripreme zaslužan je Mitrović koji je u 65. minutu zamenio Pruceva. Golu za pobedu prethodio je potez Lazara Nikolića, kada je presekao pas. Zatim je Jovan Mijatović proigrao Mitrovića koji je zakucao loptu u gol.

To je bio i kraj u rezultatskom smislu.

U poslednje dve utakmice Zvezda je primila tri gola, tako da će Milojević morati da poradi sa ekipom na odbrani. Nisu samo bili golovi problem, već je često "duvala promaja", a mora se priznati da današnji rival i nije bio od nekog renomea, tako da to dodatno može da brine. Ali isto tako treba reći da danas u odbrani nije bio standardni štoperski tandem Eraković - Dragović, a nema sumnje da će to biti prvi izbor.

Ali za poslednje korekcije imaće Milojević još nekoliko dana.

Kraj utakmice!

89. minut - Lopta ne stiže do Mitrovića.

81. minut - GOL! Mitrović za novo vođstvo Zvezde, od 3:2.

Akcija Mijatovića i Mitrovića. Snažan šut i gol, za prednost.

80. minut - Posle kornera Kange, Milunović skače, ali pokušaj glavom sa nekoliko metara ide preko gola.

78. minut - Pokušaj Kange, ali lopta ide pored gola.

76. minut - Kanga izvodi slobodan udarac, ali lako hvata golman Austrije.

68. minut - Nove izmene u ekipi crveno-belih. Mijailović i Motika će na terenu zameniti Veljka Nikolića i Sanoga.

65. minut -  Izmena Miloša Milojevića. Mijatović, Milunović i Mitrović će na terenu zameniti Ibrahima, Pankova i Pruceva.

58. minut - Stativa. Zvezda je imala sreće.

53. minut - Gol! Brzo izjednačenje Austrije. Sada je 2:2. Strelac Genoš.

51. minut - Prucev ulazi u kazneni, fintom izbacuje čuvara, ali ipak je šut sa desetak metara izblokiran.

47. minut - GOL! Kanga sa desne strane centrira, Leković se sa nekoliko metara samo "poklonio" i sada je 2:1 za prvaka Srbije.

46. minut - Pokušava Lazar Nikolić, natrčava na loptu sa desne strane, ali preko gola.

U drugom poluvremenu će Crvena zvezda igrati u sledećem sastavu: Vasiljević, L. Nikolić, Pankov, Leković, Srnić, Sanogo, V. Nikolić, Kanga, Prucev, Mituljikić, Ibrahim.

Kraj poluvremena!

40. minut - GOL! Kangva za 1:1! Pritisak se isplatio.

Pre toga Prucev oduzima loptu protivničkom fudbaleru u blizini kaznenog. Nalazi Kangvu u kaznenom prostoru. Rutinska završnica iz blizine.

39. minut - Katai izvodi slobodan udarac sa desne strane. Ne uspeva da prebaci živi zid.

37. minut - Posle centaršuta sa desne strane Pruceva Katai šutira veoma loše.

35. minut - Golman Austrije brani pokušaj sa nekoliko metara.

30. minut - Prucev sa desne strane, ali veoma neprecizan. U nastavku akcije odbranjen šut Kataija.

28. minut - Katai uzvraća, ali njegov pokušaj nije bio precizan.

26. minut - Gol! Austrija vodi sa 1:0. Strelac Dijabi. Vasiljević nemoćan pošto je lopta završila u gornjem uglu. Zaglavila se.

24. minut - Penal za Austriju! Skrivio ga je Vigo.

23. minut - Mustafa loše odlaže za Kataija, propala je akcija crveno-belih.

19. minut - Mustafa sa desne strane ali loše šutira.

15. minut - Igrač Austrije prolazi Pankova, koji sa desne strane pogađa spoljni deo mreže gola Vasiljevića.

13. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, ali Kataijev pokušaj izblokiran.

10. minut - Katai ulazi u kazneni, dodaje do Viga na desnoj strani. U nastavku akcije, korner. Izvodi ga Veljko Nikolić. Austrijanci se brane.

5. minut - Katai ulazi u kazneni Austrije, ali mu je lopta oduzeta.

Utakmica je počela.

Kao što se vidi, umesto Borjana, na golu je Vasiljević, a starter je i novajlija Vigo koji je bio i strelac protiv Ludogoreca.

Poznati su i starteri:

Na klupi su: Miladinović, L. Nikolić, Milunović, Mijailović, Kanga, Ivanić, Mituljikić, Motika, Mitrović, Mijatović.

Ovako izgleda startna postava Austrijanaca.

Utakmicu koja će početi u 9 časova po srednjevropskom vremenu možete direktno da pratite na našem portalu, kao i na Premium 1 TV Arena sport

Milojević u ovom meču neće sigurno računati na Aleksandra Dragovića koji prema rečima generalnog direktora Zvezdana Terzića sigurno ostaje. Podsetimo, bilo je priče o odlasku u Italiju.

- Imamo još jednu utakmicu. Nakon toga možemo da sumiramo utiske. Što se tiče urađenog do sad, ne želim da ovaj rezultat pomuti realnu sliku, jer je neko naše opažanje svega da je dosta toga dobrog urađeno.

Porazi su sastavni deo igre, mislim da su dobri i za osvešćenje i da sagledamo gde smo i šta smo realno, a ne samo emotivno - rekao je Miloš Milojević posle poraza od Ludogoreca, od 3:2.