19.01.2023

21:59

0

Za samo 12 minuta domaćin preokrenuo meč, Marez dvostruki strelac i asistent

Fudbaleri Sitija slave gol protiv Totenhema - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Mančester siti je pobedio Totenhem u zaostaloj utakmici 7. kola Premijer lige sa 4:2, iako je na poluvremenu gubio sa 2:0. Sada su se "građani" koji brane titulu koliko-toliko približili vodećem Arsenalu koji ima pet bodova više, ali i meč manje.

Kraj prvog poluvremena bio je košmaran za ekipu Pepa Gvardiole pošto su od 44. do drugog minuta nadoknade "pala" dva gola. Prvo je pogodio Dejan Kuluševski, pa i Emerson Rojal, a u oba slučaja veliku krivicu snosi golman Ederson.

U prvoj je loše dodao saigraču, a u drugoj loše intervenisao posle čega je i primio gol.

A onda, "košmar" na drugoj strani, za "pevce" koji su trenutno na petom mestu.

Za samo 12 minuta (od 51. do 63.) data su tri gola, a strelci su bili Hulijan Alvarez, Erling Haland i Rijad Marez.

Upravo je Alžirac i postavio konačan rezultat, u 90. minutu. Takođe treba reći da je Marez učestvovao u akciji kod drugog gola, kada je glavom proigrao Halanda. Norvežaninu je ostalo samo da ubaci loptu u mrežu.

Tako se Siti izvukao posle dva poraza, od Mančester junajteda i Sautemptona. Na drugoj strani, Totenhem je vezao drugi poraz, posle neuspeha sa Arsenalom. I ima pet bodova manje od Njukasla koji ima i meč manje. Tako da će borba za Ligu šampiona biti veoma teška.

Pogledajte i najzanimljivije detalje utakmice na "Etihadu",

U nedelju, Siti će biti domaćin Brentfordu, dok će Totenhem u ponedeljak gostovati gradskom rivalu, Fulamu, za koji igra i Aleksandar Mitrović.