Zvezda opet pobedila! Dovoljan je bio ekspresni gol Motike! (FOTO/VIDEO)

15:49

0

Crveno-beli bila bez nosilaca igre, Milojević "mešao karte"

Nemanja Motika - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili i u drugoj utakmici na pripremama u Turskoj. Posle Lehije, ekipa Miloša Milojevića je savladala i Nefči. Jedini gol već u četvrtom minutu dao je Nemanja Motika.

Posle toga, prvak Srbije je bio bolji, imao veći posed lopte, ali se na kraju ispostavilo da se samo jednom zatresla mreža trećeplasiranog tima na tabeli u prvenstvu Azerbejdžana.

A bilo je prilika koje su crveno-beli propuštali da ranije obezbede pobedu. U samoj završnici su zbog toga mogli i da budu kažnjeni, ali je pokušaj glavom sa nekoliko metara završio pored gola Nikole Vasiljevića koji je u drugom poluvremenu zamenio Milana Borjana.

Za dva dana zakazan je novi test, protiv Kopra.

Milojević nije računao na sve igrače danas, pošto su odmarali Aleksandar Katai, Mirko Ivanić, Aleksandar Pešić, Gelor Kanga...

Od početka su igrali: Borjan, Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić, Mijailović, Srnić, Kangva, Motika, Mitrović, Mijatović, a u drugom poluvremenu usledile su i izmene.

Odmah na početku nastavka bilo je novih izmena, a u 60. minutu teren je napustila kompletna startna postava. Tako su meč završili: Vasiljević, Azarov, L. Nikolić, Leković, Eraković, Sanogo, V. Nikolić, Krstičić, Mituljikić, Prucev i Mustafa.

Zvezda je odlično otvorila meč, pre svega ranim golom Motike posle povratnog pasa Kingsa Kangve. Usledile su nove prilike, u "režiji" Motike, Mijailovića, Kangve, Mitrovića... Nefči je prvi put ozbiljnije pripretio u 31. minutu preko Vojislava Stankovića, nekada igrača Partizana.

U nastavku meča, nastavili su crveno-beli sa napadima ka golu Hrvata Ivana Brkića, ali nije bilo realizacije čime Milojević ne može da bude zadovoljan. Neka jača ekipa bi te propuste sigurno kaznila.

Kraj!

88. minut - Kakva šansa za Nefči. Sa nekoliko metara Saloijanski pored gola Vasiljevića. Sreća za Zvezdu i to velika.

85. minut - Mituljikić visoko preko gola.

84. minut - Nikolić sa 18 metara, ali lako hvata Brkić.

77. minut - Mustafa do Krstičića. Izblokiran je i samo korner za Zvezdu. Veljko Nikolić izvodi, Leković sa prve stative spušta loptu glavom, ali nema nikog na drugoj stativi.

75. minut - Mituljikić izblokiran, na kraju lopta dolazi do Lazara Nikolića. Ali nema gola. Lopta preko gola.

Jedna od izmena u Nefčiju. Igru napušta Stanković.

72. minut - Prucev centrira sa leve strane. Mituljikić pokušava, ali je neprecizan. Lopta pored gola, a i sviran je ofsajd.

69. minut - Krstičić pravi faul isred kaznenog Nefčija. Seče napad u startu.

64. minut - Bogomolski ulazi u kazneni Zvezde sa leve strane. Osujetio ga je Eraković koji sada nosi kapitensku traku.

60. minut - Kangva šutira, ali zamalo pored gola. Sprema se izmena u Zvezdi. Starteri izlaze napolje.

Do kraja će igrati: Vasiljević, Azarov, L. Nikolić, Leković, Eraković, Sanogo, V. Nikolić, Krstičić, Mituljikić, Prucev i Mustafa.

53. minut - Gobeljić centrira, ali lopta odskače ispred Mustafe koji loše šutira glavom.

52. minut - Korner, Kangva na drugoj stativi, ali preko gola. Velika šansa odlazi u nepovrat.

51. minut - Mitrović ulazi u kazneni, pokušava da plasira loptu u gornji ugao, ali je izblokiran.

47. minut - Dva vezana kornera za Zvezdu sa leve strane. Opsada gola Nefčiija i na kraju slobodan udarac. Džaber dobija žuti zbog starta.

Kangva preko zida, ali brani Brkić.

Počinje drugo poluvreme!

Male promene u sastavu Zvezde. Ulaze Sanogo i Mustafa umesto Mijailovića i Mijatovića. Takođe, Vasiljević menja Borjana. Nikolić umesto Srnića.

Dakle četiri izmene Milojevića.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Slobodan udarac za Nefči sa desne strane. Bogomolski glavom, ali preko gola Bodjana.

42. minut - Mijatović i Mahmudov na travi u kaznenom Nefčija. Mladi igrač Zvezde dobija žuti zbog starta.

41. minut - Srnić za Mitrovića koji se namešta i sa desetak metara šutira preko gola. Biće i korner.

38. minut - Rodić traži Kangvu, ali brži je Brkić. Hvata loptu u petercu.

33. minut - Velika šansa za Zvezdu. Stanković sa leve strane ubacuje loptu u peterac, ali nema nikog da isprati.

31. minut - Mahmudov snažno šutira sa ivice kaznenog, ali je izblokiran.

30. minut - Kangva centrira, ali ništa od kornera. Igrači Zvezde bili u ofsajdu.

27. minut - Mahmudov za Sajefa koji sa desetak metara sa leve strane ne prima loptu najbolje. Lopta je za Borjana.

25. minut - Mitrović pokušava sa leve strane, gađa suprotni ugao, ali Brkić brani vrhovima prstiju.

24. minut - Mitrović ulazi u kazneni prostor, ali je zaustavljen.

21. minut - Kangva sa 18 metara, ali preko gola.

19. minut - Mitrović po levoj strani, ubacuje loptu na peterac, ali hvata Brkić.

Posle greške igrača Nefčija do lopte dolazi Kangva. Pokušava sa ivice kaznenog, ali je izblokiran.

18. minut - Motika traži Mijatovića u kaznenom, ali lopta ne stiže do mladog napadača.

10. minut - Motika prolazi po desnoj strani, šutira u dalji ugao, ali lopta odlazi pored stative.

8. minut - Kangva na drugoj stativi "hvata" volej, ali nije precizan.

4. minut - GOL! Vodi Zvezda! Strelac je Motika.

Kangvin povratni pas, a usamljen u kaznenom prostoru je Motika. Šalje loptu uz stativu. Rano vođstvo prvaka Srbije.

Počinje utakmica.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić, Mijailović, Srnić, Kangva, Motika, Mitrović, Mijatović.

Na klupi su: Vasiljević, L. Nikolić, Leković, Eraković, Azarov, Sanogo, Krstičić, V. Nikolić, Mituljikić, Ibrahim, Prucev.

Nefči: Brkić, Hakverdi, Kvirkvelija, Sajef, Stanković, Alijev, Mahmudov, Kodsvej, Zulfukarli, Kaber, Bokomolski.

Za Nefči igra i nekadašnji fudbaler Partizana Vojislav Stanković.

Utakmica će početi u 15 časova, a dešavanja možete da pratite na našem portalu, kao i na TV Arena sport.