Fulam konačno pobedio, Mitrović strelac, ali nije jedini Srbin koji se radovao "trojci" (VIDEO)

16:01

0

Luka Milivojević ušao u završnici meča

Fulam - Copyright Tanjug/Bradley Collyer/PA via AP

Fulam je konačno pobedio u ovoj sezoni Premijer lige. Posle remija sa Liverpulom (2:2) i Vulvsima (0:0) ekipa našeg Aleksandra Mitrovića je slavila sa 3:2, protiv Brentforda. Upravo je reprezentativac Srbije doneo tri boda u samoj završnici duela na "Krejven Kotidžu".

A mogao je Fulam i da ostane bez tri boda. Vodio je sa 2:0, a onda je Brentford izjednačio u drugom poluvremenu. Ali je sve spasio Mitrović, svojim trećim golom u sezoni, a 99. u dresu Fulama.

Poveo je domaćin već na izmaku prvog minuta, pogotkom Bobija Rida, a u akciji za gol učestvovao je i Mitrović. Zatim je u 20. minutu, na 2:0 povećao Žoao Palinja i činilo se da će Fulam lakše da dođe do trijumfa. Ipak, u 44. minutu, rezultat je smanjio Kristijan Norgard.

Već u 49. minutu, Ajvan Toni je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda. Ipak, napadač Brentforda je u 71. minutu izjednačio. Podsetimo, prošle sezone Mitrović je oborio rekord Tonija po broju golova u jednoj sezoni u Čempionšipu.

U nastavku meča, bilo je prilika na obe strane, ali je konačan rezultat postavio Mitrović koji je i pre toga imao prilike. Ipak, u strelce se upisao u samoj završnici.

Još jedan tim iz Londona je slavio, i to Kristal Palas. "Orlovi" su pobedili Aston Vilu sa 3:1, a u 83. minutu zaigrao je i Luka Milivojević.

Ovaj meč je obeležio Vilfrid Zaha, koji je bio dvostruki strelac, iz igre (7. minut), ali i sa bele tačke. U 58. minutu mu je prvo šut zaustavljen, ali je bio uspešan iz popravnog.

Palasu je ovo prva pobeda u sezoni, posle poraza od Arsenala i nakon remija sa Liverpulom.