Liverpulu izmiče Liga šampiona! Darvin se ponovo brukao, Redsima u Brentfordu završena trijumfalna serija!

20:17

0

Izabranici Jirgena Klopa porazom započeli 2023. godinu

Darvin Nunjez - Copyright Profimedia/Sportimage

Fudbaleri Brentforda pobedili su Liverpul na svom terenu rezultatom 3:1 (2:0) u utakmici 19. kola Premijer lige. Iako je domaćin igrao bez najboljeg strelaca Ajvana Tonija, koji je zbog povrede presedeo meč na klupi, Brentford je uspeo da iznenadi favorizovanu ekipu Jirgena Klopa i na kraju dođe do sva tri boda.

Liverpul je pre ovog duela vezao četiri trijumfa u engleskom prvenstvu, ali je prvi meč u novoj godini završio porazom, koji je mogao da se nagovesti posle sedam minuta igre i novog brukanja Darvina Nunjeza.

Pošto je napadač pristigao ovog leta iz Benfike uspeo još jednom ove sezone da dovede do ludila navijače Redsa, a ostatak fudbalskih zaljubljenika zabavi još jednim promašajem za prepričavanje, usledila je kazna.

Brentford je do vođstva na meču stigao u 19. minutu, posle nespretne reakcije i autogola Ibrahima Kontea. Domaćin je povisio rezultat u 42. minuti preko Joanea Vizea, a neposredno pre njegovog gola, poništen je pogodak Benu Meju zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena novi poništen gol, ovog puta u korist domaćina. Nakon reakcije iz VAR sobe utvrđeno je da se Darvin Nunjez nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Ubrzo nakon toga, Liverpul je ipak uspeo da smanji zaostatak preko Aleksa Čemberlejna, ali to je sve što su mogli Redsi na ovoj utakmici.

Treći gol za Brentford postigao je Brajan Nbeumi u 84. minuti za konačnih 3:1 i prvi poraz Liverpula u Premijer ligi još od 29. oktobra prošle godine, kada je na "Enfildu" slavio Lids 2:1.