Kakav šok na Etihadu! Brentford priredio najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Premijer lige!

12.11.2022

15:19

0

Mančester siti poražen na svom stadionu

Fudbaleri Brentforda slave gol na Etihadu - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Brentforda priredili su najveće iznenađenje u dosadašnjem delu engleske Premijer lige, poštp su u gostima pobedili Mančester siti 2:1 (1:1).

Do tri boda, došli su u 98. minutu posle odličnog kontranapada koji je Toni krunisao pogotkom.

U prvom poluvremenu Brentford je došao do vođstva takođe preko Tonija koji je u skoku nadvisio Laportea.

Do izjendačenja Siti je stigao u nadoknadi prvog dela igre, kada je posle kornera, loptu zakašio Akanji, a ona je posle toga došla do Fila Fodena koji je spektakularno zakucao u gornji desni ugao.

U drugom poluvrmenu Siti ipak nije uspeo da dođe do gola, sjajnu priliku propustio je Gundogan kome je Haland ostavio perfketnu loptu.

Kazna je stigla kada je sevnula kontra u 98. minutu, Silva je uputio oštar centaršut, a Toni loptu sproveo iza leđa Edersona.