02.01.2023

14:30

0

Na kraju je bilo 2:2, posle gola Kjogoa Furukašija, u 88. minutu

Detalj iz utakmice Rendžers - Seltik - Copyright Tanjug/Andrew Milligan/PA via AP

Odigran je još jedan od najpoznatijih svetskih fudbalskih derbija. U utakmici 20. kola škotskog šampionata domaćin Rendžers je imao prednost protiv najvećeg rivala Seltika, od 2:1, ali je na kraju bilo - 2:2.

Za ovaj rezultat najzaslužniji su Japanci u redovima Seltika.

Tako je posle ovog izdanja "Old Firma" odnosa na tabeli isti, pa "policajci" iz Glazgova i dalje zaostaju devet bodova. Posle 20 odigranih utakmica, Seltik ima 55, a Rendžers 46.

Poveli su gosti pogotkom Daizena Maede već u petom minutu.

Japanac koji je na "Seltik park" stigao prošle godine iskoristio je greške u dodavanjima protivnika, izašao ispred veterana Alana Mekgregora i doveo svoj tim u vođstvo.

U drugom poluvremenu, domaćin je najavio triler nastavak. Samo u roku od šest minuta, bilo je 2:1 za Rendžers. Prvo je Rajan Kent pogodio u 47. minutu, da bi Džejms Tavernije u 53. minutu potpuno preokrenuo meč. I domaćin se potpuno vratio u duel, čak imao i tri boda "u džepu".

Ali im je planove pokvario još jedan Japanac, Kjogo Furukaši, u 88. minutu.

Seltik će u narednom kolu dočekati Kilmarnok, dok će Rendžers gostovati Dandi junajtedu.