Autogol u produžetku rešio „Old Firm“! Rendžers u finalu Kupa Škotske!

16:30

0

„Policajci“ savladali Seltik 2:1

profimedia-0683805607 - Copyright Profimedia

Glazgov Rendžers je u polufinalu Kupa Škotske bio bolji od Seltika sa 2:1 posle produžetaka. Regularni deo utakmice završen je rezultatom 1:1, da bi u 114. minutu Karl Starfelt postigao autogol.

U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja, pa se na pauzu otišlo sa 0:0. U nastavku su zeleno-beli krenuli u ofanzivu, što im se isplatilo u 64. minutu kada je Gerg Tejlor iskoristio asistenciju Kaluma Megkregora i pogodio za vođstvo.

Izjednačujući gol desio petnaest minuta kasnije. Kemar Ruf je u 78. minutu uposlio Skota Arfilda, a ovaj se dobro snašao i zatresao mrežu Seltika.

Odlučujući momenat dogodio se u 114. minutu, kada je fudbaler Seltika, Karl Starfelt nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

U finalu će Rendžers odmeriti snage sa ekipo Hartsa koja je bila bolja od Hibernijana sa 2:1.