Liverpul neće odbraniti Liga kup! Stigli su Siti dva puta, ali ne i treći (VIDEO)

22.12.2022

22:12

0

Gol odluke dao je Natan Ake u 58. minutu meča na "Etihadu"

Fudbaleri Sitija slave gol protiv Liverpula - Copyright Tanjug/AP/Jon Super

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su branioca trofeja ekipu Liverpula rezultatom 3:2 i plasirali se u četvrtfinale Liga (Karabao) Kupa.

Posle pauze zbog Mundijala u Kataru, nije bilo klupskog fudbala, ali je večeras bilo veoma zanimljivo na "Etihadu".

Poveo je domaćin golom Erlinga Halanda, već u 10. minutu, ali je u 20. izjednačio Fabio Karvaljo.

Opet je poveo Siti, u 47. minutu, pogotkom Rijada Mareza, a samo minut kasnije opet je stigao Liverpul. Pogodio je Mohamed Salah, za 2:2.

Konačan rezultat je postavio Natan Ake, u 58. minutu, za prolaz dalje.

Kao i kod prvog gola, asistenciju je upisao Kevin de Brujne.

Za Liverpul je u prvom poluvremenu igrao i sin nekadašnjeg fudbalera Vojvodine i Crvene zvezde, Srđana Bajčetića, Stefan, a u 46. minutu zamenio ga je Fabinjo. U 36. minutu, dobio je i žuti karton.

Ranije ove nedelje plasman u četvrtfinale Karabao Kupa obezbedili su Mančester Junajted, Notingem Forest, Čarlton Atletik, Njukasl, Sautempton, Lester i Vulverhempton.