Argentina nokautirala Hrvatsku! Mesi je majstor, a Alvarez nemilosrdan! (FOTO/VIDEO)

13.12.2022

20:55

1

Dvostruki strelac je bio Hulijan Alvarez, vodeći pogodak delo najveće zvezde Gaučosa

Mesi i Alvarez slave gol protiv Hrvatske - Copyright Tanjug/AP Photo/Hassan Ammar

Fudbalska reprezentacija Argentine obezbedila je plasman u finale Mundijala u Kataru. Lionel Mesi i ekipa su u polufinalu u Lusailu sa 3:0 pobedili sada već bivšeg vicešampiona, Hrvatsku. Zvezda Pari Sen Žermena i Gaučosa je "otvorila" selekciju Zlatka Dalića, a onda je još dva gola dao Hulijan Alvarez.

U drugom polufinalu sutra će igrati branilac titule Francuska i najveće iznenađenje turnira, Maroko.

Pobeda latinoameričke selekcije je bila apsolutno zaslužena, tako da će šokantni poraz od Saudijske Arabije biti zaboravljen. Posle toga su "padali" Meksiko, Poljska, Australija i zatim i Holandija posle penala.

Vratimo se večerašnjem meču. Prvi deo prvih poluvremena bio je "jalov" kada je reč o šansama i šutevima na gol. Tako je prvi šut viđen tek u 25. minutu, ali je tada Dominik Livaković odbranio šut sa 20-ak metara.

A onda i penal za Argentinu. Livaković je oborio Alvareza, što je izazvalo buru protesta među "vatrenima". Žuti karton zbog toga je dobio Mateo Kovačić, a crveni Mario Mandžukić kao član stručnog štaba. Siguran je u 34. minutu bio Mesi, a samo pet minuta kasnije pogodio je Alvarez posle odlične solo akcije.

Argentinci su iskoristili to što se Hrvatska otvorila i samo u pet minuta bacila Hrvate u nokdaun. Tada su u velikoj meri otvorili vrata ka finalu.

U nastavku meča, Dalić je uveo Oršića, Vlašića i Petkovića, a selektor Skaloni je "uzvratio" željom da se sačuva rezultat, uvođenjem Lisandra Martineza. Već u 69. minutu, pitanje pobednika je bilo rešeno, posle odlične akcije Mesija koju je samo završio Alvarez.

Već tada Hrvati su se polako predavali i samo se čekao da sudija Danijele Orsato odsvira kraj.

Kraj utakmice!

90. minut+3 - Vlašić preko gola.

Igraće se još pet minuta.

89. minut - Majer pokušava sa distance, ali lak posao za golmana Argentine.

87. minut - Korea umesto Mekaslistera.

85. minut - Taljafiko ispred Vlašića glavom otklanja opasnost. Majer ne dolazi do lopte na drugoj stativi. Bilo je blizu.

81. minut - Modrić izlazi, a ulazi Majer.

78. minut - Oršić pokušava, ali preko gola.

74. minut - Palasios umesto De Pola. Dibala umesto dvostrukog strelca Alvareza.

73. minut - Livaja umesto Kramarića.

72. minut - Otamendi dobija žuti zbog starta nad Petkovićem.

69 minut - GOL! Alvarez ponovo strelac, ali odličnu asistenciju upisuje Mesi.

Leo okreće Gvardiola prolazi kroz kazneni, sa desne strane pronalazi Alvareza i to je 3:0.

68. minut - Romero dobija žuti zbog starta sa leđa.

66. minut - Kontra Argentine.De Pol centrira, ali Lovren viši u skoku od Mesija. Nakon toga i faul nad Modrićem.

62. minut - Odbranila se nekako Argentina posle slobodnog udarca Hrvata. Ali bilo je "gusto".

61. minut - Promena i u Argentini. Pojačava se defanziva. Paredes izlazi, a ulazi Lisandro Martinez.

58. minut - Mesi jedan na jedan sa Livakovićem, ali brani golman Hrvatske pokušaj sa nekoliko metara.

53. minut - Vlašić centrira, ali golman Argentine hvata loptu.

50. minut - Nova izmena. Petković umesto Brozovića.

49. minut - Paredes šutira sa distance, ali Livaković lako hvata.

47. minut - Slobodan udarac za Hrvate. Otamendi faulira Vlašića. Modrić kod lopte. Martinez hvata loptu.

Izmene kod Hrvata. Ušli Vlašić i Oršić. Izašli Pašalić i Sosa.

Počinje drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena!

45. minut+3 - Loš centaršut Perišića.

Igraće se još četiri minuta.

45. minut - Šansa za Hrvate, ali Martinez ipak interveniše.

43. minut - Mesi izvodi korner. Livaković boksuje.

42. minut - Korner za Argentinu. Mekalister gađa donji ugao, ali Livaković brani uz krajnji napor.

41. minut - Traže Argentinci igranje rukom Gvardiola. De Pol se buni.

39. minut - GOL! Alvarez strelac za 2:0.

Slalom fudbalera Sitija od sredine terena do protivničkog šesnaesterca u kojem je savladao Livakovića.

35. minut - Posle vodećeg gola Mesija, Mario Mandžukić, inače član stručnog štaba Hrvatske dobija crveni karton zbog protesta.

34. minut - GOL! Mesi je strelac sa bele tačke. Neodbranjivo pod prečku.

Zvezda PSŽ-a postao najbolji strelac u istoriji Argentine na Mundijalima. Sa 11 golova prestigao Batistutu.

Tanjug/AP Photo/Hassan Ammar

32. minut - Penal za Argentinu. Livaković i Kovačić dobijaju žuti karton. Oboren je Alvarez. Livaković zbog starta, a Kovačić zbog protesta.

31. minut - Perišić pokušava da lobuje, ali lopta ide ipak preko prečke.

28. minut - Aut za Argentinu sa leve strane. Na kraju lopta odlazi u gol aut.

Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis

25. minut - Taljafiko centrira, nikog nema u šesnaestercu Hrvata. Fernandez šutira, ali Livaković brani pokušaj sa 20 metara.

20. minut - Sada je posed 65 prema 35 u korist Hrvata.

18. minut - Katastrofalan centaršut Sose.

16. minut - Korner za Hrvate. Juranović centrira, Lovren skače, ali pošto su pored njega bili Romero i Otamendi nije mogao mnogo toga. Lopta je u posedu Argentinaca.

14. minut - Mesi traži prekršaj Gvardiola na ivici kaznenog prostora, ali mu Italijan pokazuje da ustane. Ništa od prekršaja.

Tanjug/AP Photo/Natacha Pisarenko

13. minut - Trenutno 57 prema 43 odnos poseda lopte u korist Argentine. Modrić faulira Mesija na sredini terena.

11. minut - Za sada su oprezna oba tima. Logično, pošto je ulog veliki.

10. minut - Argentinci nikako da iznesu loptu sa svoje polovine.

7. minut - Orsato ipak ne pokazuje Pašaliću žuti karton. Samo ga opominje zbog starta na sredini terena.