Gubitnik 16. dana Mundijala - Seung-Gju Kim! Ne možemo mnogo da ga krivimo, ali kad se primi 4 gola... (VIDEO)

05.12.2022

21:06

0

Već u 36. minutu Brazil je vodio u osmini finala Mundijala

Rišarlison daje gol Južnoj Koreji - Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Kao i svakog dana biramo gubitnika. Danas, 16. dana Svetskog prvenstva u fudbalu, to je golman Južne Koreje Sung-Gju Kim. Njegova selekcija je deklasirana u utakmici osmine finala Mundijala u Kataru. Brazil je slavio sa čak 4:1.

Čuvara mreže Al Šababa iz Saudijske Arabije ne možemo da krivimo za golove kada se zna kakvi su majstori bili protiv njega, ali ih je večeras primio baš mnnogo.

"Načeo" ga je Vinisijus Žunior već u 7. minutu, a onda je do 36. minuta primio još tri. Prvo od Nejmara sa bele tačke, a onda i od Rišarlisona i Lukasa Pakete.

Sa 4:0 se otišlo na poluvreme, a čast azijskog tima je spasio Paik Seng-Ho u 76. minutu.