Kraj 16. dana Mundijala: Brazilci su jaki kao zemlja! Izbacili Koreju, sad idu na "penaldžije" Hrvate! (VIDEO)

05.12.2022

21:07

1

Selesao je pokazao silu u meču osmine finala Svetskog prvenstva u Kataru

Radost Brazilaca posle gola protiv Južne Koreje - Copyright Profimedia

Novi, 16. dan Mundijala u Kataru obeležili su plasmani Brazila i Hrvatske u četvrtfinale. I upravo će se ova dva tima boriti za plasman u polufinale Svetskog prvenstva.

Prvo su Hrvati posle penala eliminisali Japance. U regularnom delu utakmice bilo je 1:1, a heroj je golman Hrvatske Dominik Livaković koji je odbranio tri penala rivalima.

Kasnije je Brazil samo potvrdio zašto ga smatraju prvim favoritom za svetsku titulu. Bez mnogo problema savladali su Južnu Koreju sa 4:1. Pitanje pobednika je već bilo rešeno u 36. minutu, kada je bilo 4:0.

Sutra preostaju poslednja dva meča osmine finala Španija - Maroko i Portugal - Švajcarska.

Kraj utakmice!

21.48 - Dani Alveš pokušava u padu iskosa, ali je ipak izblokiran.

21.36 - Koreja je smanjila na 4:1. Prelep gol sa više od 20 metara. Strelac Paik Seng-Ho. Igrao se 76. minut.

21.35 - Šansu su dobili Dani Alveš, Bremer i Martineli. Korejci opasniji nego u prvom poluvremenu.

21.00 - Počelo je i drugo poluvreme.

20.45 - Malo predaha, pre svega za Koreju. Poluvreme u Dohi.

20.36 - I Paketa se upisao u strelce. Igrao se 36. minut. Rezultat na stadionu u Dohi je već 4:0, a da se igra ima još mnogo.

20.28 - Rišarlison za 3:0. Igrao se 28. minut.

Tijago Silva je asistirao fudbaleru Totenhema koji je sa nekoliko metara lako rešio situaciju "jedan na jedan".

Inače, akciju je započeo Rišarlison, a učestvovao je i Markinjos.

20.13 - Loptu je uzeo Nejmar. U 13. minutu se upisuje u strelce. Selesao već vodi sa 2:0. Ako se ovako nastavi azijskom timu se ne piše dobro.

20.10 - Penal za Brazil. U kaznenom je oboren Rišarlison. Nema dileme, Vu-Jong Jung je krivac za penal.

20.07 - Brazil već vodi. U 7. minutu strelac je Vinisijus! Asistenciju je upisao Rafinja.

20.00 - Počeo je meč Brazila i Koreje na stadionu 974, u Dohi.

19.58 - Selektor Portugala javno je kritikovao Kristijana Ronalda.

19.25 - Poznati su i starteri za duel Brazil - Južna Koreja. Odlična vest za Brazilce, pošto je Nejmar opet na terenu. Podsetimo, pauzirao je zbog povrede zadobijene tokom meča grupne faze sa Srbijom.

Brazil: Alison - Militao, Silva, Markinjos, Danilo, Paketa, Kazemiro, Rafinja, Nejmar, Vinisijus i Rišarlison.

Južna Koreja: Sung, Mun-hvan, Min-če Kim, Jong-kvon, Čin-su, Đung, In-pom Hvang, Li, Son, Hi-čan Hvang, Čo.

18.42 - Livaković brani i treći penal, sada Jošidi! Pašalić siguran i Hrvatska je u četvrtfinalu!

18.41 - Asano postiže gol za Japan, Livaja pogađa stativu.

18.40 - Ponovo brani Livaković, pročitao je Mitomu. Brozović dovodi Hrvate pred vrata četvrtfinala.

18.39 - Livaković lako brani šut Minamina, a Vlašić dovodi Hrvate u vođstvo.

18.33 - Sudija je svirao kraj drugog produžetka. Ko bude bolji u izvođenju jedanaesteraca plasiraće se u četvrtfinale SP.

18.28 - Miriše na penale!

18.14 - Završen je prvi produžetak, hoće li penali odlučiti ko će u četvrtfinale?

18.12 - Bomba Mitome, brani Livaković! Bilo je vruće pred golom Hrvatske i posle kornera.

17.59 - Počeo je prvi produžetak na ovom Mundijalu!

17.52 - Završen je regularni deo utakmice, idemo u produžetke!

17.34 - Ponovo prete Hrvati. Perišić probao sa više od 20 metara, lopta završila u korneru.

17.24 - Još jedna šansa za Hrvatsku. Budimir neprecizan sa nekoliko metara.

17.20 - Bomba Japanaca, pa bomba Hrvata! Golmani na visini zadatka!

17.18 - Odlična utakmica! Odlična! I jedni i drugi igraju na gol više!

17.13 - 1:1! Napravili su gešku Japanci, a Ivan Perišić je glavom sa nekih 13 metara pogodio za izjednačenje.

17.11 - Japan je tim koji neće čuvati rezultat. Tako izgledaju uvodni minuti drugog dela igre.

17.03 - Počelo je drugo poluvreme!

16.48 - Završeno je prvo poluvreme!

16.43 - Vodi Japan! Strelac Daizen Maeda najbolje se snašao pred golom Hrvatske i matirao Livakovića. VAR je potvrdio da nije bilo ofsajda!

16.40 - Kakva šansa za Japan! Duga akcija, nekoliko sjajnih poteza i loš šut Kamade preko gola!

16.25 - Ozbiljna prilika za Hrvate. Odlična dubinska lopta Joška Gvaridola, ali i očajna reakcija Bruna Petkovića. I dalje je 0:0. Japanci trpe žestoke napade rivala.

16.16 - Igra se otvoreno, bilo je i nekoliko gužvi pred oba gola.

16.00 - Počela je prva utakmica današnjeg dana Mundijala. Fudbaleri Japana i Hrvatske bore se za mesto među osam najboljih na svetu.

15.45 - Selektor Srbije otvorio sve karte i pričao o neuspehu na Mundijaliu, ali i problemima sa kojima se zajedno sa igračima bori na svakodnevnom nivou.

13.50 - FIFA pokrenula istragu, FSS u problemu!

13.40 - Kako će izgledati naredno Svetsko prvenstvo u fudbalu, to još niko ne zna! FIFA razmatra tri ocije od kojih je jedna posebno bizarna.

13.24 - Srbija s nestrpljenjem čeka obraćanje selektora Dragana Stojkovića Piksija. Hoće li javnost dobiti odgovore na sva pitanja posle lošeg rezultata na Mundijalu? Pratite konferenciju uživo sa nama!

13.18 - Kristijano Ronaldo ima novi klub! Potpisao je za toliko para da se čoveku zavrti u glavi!

11.00 - Životna priča Marokanca Hakimija! Španija je bila opcija, a sada će udariti na njih!

10.45 - Pele više ne reaguje na lečenje. Svi su zabrinuti, oglasila se i njegova ćerka.

09.50 - Čuveni Adrijano u braku je bio ukupno 24 dana! Razlog za razvod je zaista nestvaran.

08.45 - Sterling se hitno vratio u Englesku! Razlog je veoma uznemirujuće prirode.