Maroko napravio veliko iznenađenje i bacio Belgiju na kolena: Još jedno iznenađenje u Kataru

0

Autor: A. S.

Mundijal nosi veliko uzbuđenje

Slavlje fudbalera Maroka - Copyright Tanjug/AP Photo/Alešandra Tarantino

Fudbalska reprezentacija Maroka priredila je veliko iznenađenje na Svetskom prvenstvu u Kataru trijumfom nad ekipom Belgije sa 2:0 (0:0).

Ovo je samo još jedno u nizu velikih iznenađenja u grupnoj fazi Mundijala, a golove za Maroko postigli su Abdelhamid Sabiri u 73. i Zakarija Abuhlal u 92. minutu.

Belgija koja važi za jednog od favorita na ovom šampionatu, imala je potpunu dominaciju na startu utakmice, ali prilike nisu krunisali pogotkom. U nastavku je Maroko zaigrao ofanzivnije, što su ubrzo i naplatili, ali se oglasio VAR u poslednjem minutu prvog dela, pa je pogodak Hakima Ziješa poništen.

Afrička selekcija je imala inicijativu i u nastavku meča, pa je Sabiri iznenadio defanzivce rivala i u 73. minutu doneo prednost i to nakon greške golmana Tiboa Kurtoe.

U nadoknadi vremena, Abuhlal je postavio konačnih 2:0.

Ovom pobedom, Maroko je stigao do prve pozicije u grupi F, sa četiri boda, Belgija tri, Hrvatska jedan, a Kanada je poslednja bez bodova.

Upravo će Hrvatska i Kanada igrati drugi meč, koji je na programu od 17 sati.