Katar je postigao prvi gol na Mundijalu u istoriji! Poraz je ipak bio neminovan!

25.11.2022

15:15

0

Autor: G. F.

Senegal slavio 3:1 i ugasio nade domaćina u čudo

Katar - Senegal - Copyright Tanjug/AP Photo/Petr Josek

Fudbaleri Senegala ostvarili su prvu pobedu na Svetskom prvenstvu. Posle startnog poraza od Holandije od 2:0 savladali su domaći nacionalni tim Katara sa 3:1.

I pored novog poraza Katarci imaju šta da slave. Postigli su prvi gol na Mundijalima. Junak je Ismael Mohamad koji je mrežu Senegala zatresao u 78. minutu, smanjio na 2:1 i bar nakratko vratio nadu domaćinu u čudo.

Ipak Bamba Dijeng je u 84. minutu pogodio za konačnih 3:1. Prethodno su Bulaje Dija i Famara Dijediju tresli mrežu Katara.

Posle ovog rezultata jasno je da Katar ispada iz grupe, a Senegal sve drži u svojim rukama. Trijumfom nad Ekvadorom u poslednjem kolu obezbediće učešće u šesnaestini finala Svetskog prvenstva.