Partizan je prošao posle drame u Humskoj! Crno-beli imaju za čim da žale, ali važno je da idu dalje!(VIDEO)

03.11.2022

21:54

0

Tim Gordana Petrića odigrao nerešeno sa Slovackim i sa drugog mesta u grupi nastavlja takmičenje u Ligi konfrerencija

Fudbaleri Partizana plasirali su se u narednu rundu takmičenja u Ligi konferencija. Partizan - Slovacko 1:1.

Imali su crno-beli u svojim rukama prvo mesto u grupi zahvaljujući remiju Kelna i Nice (2:2), ali nisu uspeli da sačuvaju prednost. Igraće zato ekipa Gordana Petrića u februaru takozvani baraž za osminu finala. Šteta jer je moglo bolje, ali odlično jer se ide dalje.

Ako se realno sagleda sve ono što se večeras dešavalo u Humskoj mora se konstatovati da je remi najpravedniji rezultat, ali i da su obe ekipe mogle do sva tri boda. Pred više od 17.000 mališana na tribinama fudbaleri Partizana su morali bolje, ali su delovali umorno, možda i pomalo uplašeno, pa je i bod više nego zadovoljavajući ishod.

Iako igre nije bilo Partizan je poveo preko Natha, koji je bio siguran sa bele tačke. I umesto da pokušaju da iskoriste činejnicu da su šokantno poveli, crno-beli su u drugom delu igre bili ponovo drugačiji od onog što navijači i trener Petrić žele.

Stigla je za to kazna, na svu sreću ne previše bolna, jer će i pored primljenog gola i nerešenog rezultata, Partizan nastaviti svoju evropsku priču kao jedini klub iz Srbije.

Ako se vratimo na dan žreba kada se saznalo da će crno-beli igrati u grupi sa Česima, Nemcima i Francuzima, ovakav rasplet situacije mora da zadovolji svakoga ko voli Partizan.

Kraj utakmice - 1:1!

95. minut - Nisu crno-beli ni zapretili posle izjednačenja.

94. minut - Saničanin umesto Natha na terenu.

93. minut - Pavlović je izbacio loptu u korner. Prošlo je bez opasnosti.

92. minut - Vujačić koristi lakat u skoku, slobodan udarac za goste. Sprema se nova gužva pred golom Popovića.

90. minut - Igraće se još 5 minuta u Humskoj!

88. minut - Lutovac umesto Meniga, Baždar umesto Rikarda. Traore dobio žuti karton.

88. minut - Centaršut Natha, Rikardo glavom, strašna odbrana golmana Slovackog.

87. minut - Korner za Partizan.

87. minut - Šašinka umesto Kohuta.

85. minut - Koliko sreće za Partizan! Menig  je "zaboravio" Tomiča, a ovaj glavom prebacio gol!

84. minut - Fudbaleri Partizana deluju uplašeno na terenu.

82. minut - Ponovo menjaju gosti. Juroška je na terenu umesto Holcera.

81. minut - Filipović šutira visoko preko gola!

78. minut - Gosti pritiskaju kao da njima sve zavisi od ovog susreta. Loš period igre crno-belih.

73. minut - Šok! 1:1, Tomič! Smušena odbrana crno-belih kažnjena je na surov način. Opet su crno-beli na drugom mestu u grupi.

71. minut - Mogao je Partizan da kazni promašaj gostiju. Prošao je sjajno Dijabate, ali su se ponovo spetljali napadači crno-belih i šansa je otišla u nepovrat. Belić ima problem sa preponom i ne može da nastavi meč. U igru ulazi napadač Andrija Pavlović.

70. minut - Nova strašna prilika za goste! Promašili su gosti zicer, odnosno loptu pred golom Partizana.

66. minut - Natho je centrirao, Vujačić nadskočio sve i šutirao glavom, ali je lopta za malo otišla pored gola!

65. minut - Lepa akcija Uroševića, Natha i Meniga završena je kornerom.

62. minut - Trostruka izmena kod gostiju. Mihalik, Tomič i Havlik su na terenu, na tuširanje otišli Veheta, Doski i Hofman.

- Keln je izjednačio! Ovo je sve što treba crno-belima!

59. minut - Borba za svaku loptu, ali nema neke prave igre.

54. minut - Nova gužva pred golom Partizana, na svu sreću gosti se nisu snašli.

51. minut - Kakva odbrana Popovića!!! Strašna šansa za Slovacko, ali je golman crno-belih briljantno intervenisao.

51. minut - Pokušaj gostiju, lopta se odbila od Markovića i otišla u korner.

49. minut - Partizan deluje odlučnije, a iz Nemačke stiže vest da je Keln smanjio na 2:1.

- Počelo je drugo poluvreme. Pri ovim rezultatima crno-beli će biti drugi u grupi i moraće da igraju baraž meč za nastavak takmičenja. Pored pobede Partizanu je potrebno da Keln makar izjednači kod kuće u duelu sa Nicom. Treneri nisu ništa menjali na poluvremenu.

45(+1). minut - Menig sa 20-ak metara šutira preko gola. Prvo poluvreme je završeno. Jedino što valja večeras je rezultat na poluvremenu!

45. minut - Žuti karton za Aleksandra Filipovića. Igraće se jedan minut nadoknade vremena.

- Nica vodi 2:0! Za tri minuta dali su Francuzi dva gola Nemcima.

- Nica je povela u Kelnu. To crno-belima ne ide na ruku.

41.minut - GOOOOL! Natho je siguran! Lopta u jednu, golman u drugu stranu!

40. minut - Penal za Partizan! Traore glavom, Kalabiška brani rukama. Nema dileme.

39. minut - Sada je prošao Menig, ali je njegov centaršut izblokiran. Novi korner za crno-bele.

36. minut - Kakva šansa za Partizan!!! Šteta! Diajbate je prošao po strani, zavrnuo loptu, ali je Rikardo glavom za koji centimetar promašio gol!

34. minut - Zaličilo je na šansu, ali je Menig zakomplikovao i opasnosti po Slovacko nije bilo.

31. minut - Ne deluje Partizan kao tim koji zna kako da izađe na kraj sa agresivnim gostima. Potrebna je reakcija, i to što pre je moguće. U ovom tempu gosti će pre do prednosti.

26. minut - Evo i prve prilike za Partizan. Kombinovali su Rikardo i Menig na malom prostoru, na kraju je pokušao Dijabate, ali je prebacio gol.

24. minut - Imali su crno-beli novi korner, ali ni sada nije bilo opasnosti po goste.

22. minut - Zapretili su gosti ponovo, Popović siguran!

19. minut - Auh, kakva šansa za Slovacko!!! Crno-beli su preživeli zahvaljujući sjajnom startu Belića! Sprečio je uklizavanjem čist gol!

18. minut - Gosti zapretili preko krila, centaršut Vujačić izbacio u korner. I posle udarca iz ugla čistili su štoperi crno-belih opasnost.

16. minut - Žuti karton za štopera Slovackog Šimka. Oštar start nad Belićem morao je biti kažnjen!

14. minut - I dalje bez ijedne prilike.

8. minut - Prvi korner na utakmici izveli su fudbaleri Partizana. Natho je centrirao, ali su gosti dobro reagovali pred svojim golom.

5. minut - Bez prilika, gosti izgledaju mirnije na terenu.