Aleksandra dva za Zvezdinu pobedu od zlata! Proleće u Evropi je realnost! (FOTO, VIDEO)

20:53

0

U Budimpešti Ferencvaroš i Monako odigrali nerešeno

Aleksandar Pešić01 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Trabzon u utakmici 5. kola Lige Evrope. Ekipa Miloša Milojevića slavila je sa 2:1 golovima dva Aleksandra, Kataija i Pešića. Tako je prvak Srbije sačuvao šansu za evropsko proleće drugom ovosezonskom evropskom pobedom.

U Mađarskoj Ferencvaroš i Monako su igrali 1:1, pa je situacija sledeća. Mađari imaju deset, Monako sedam, a Trabzon i Zvezda po šest. Dakle, sve je otvoreno. Podsetimo, prvoplasirani ide direktno u osminu finala, drugoplasirani u 1/16 finala, a treći u Ligu konferencija. Za poslednjeg neće biti evropskog proleća.

Poveo je prvak Srbije u 37. minutu, usledio je "hladan tuš", pogotkom Anastiosa Bakasetasa, da bi u 64. minutu Pešić rutinski realizovao odličan pas dvostrukog asistenta Osmana Bukarija. Do kraja, crveno-beli su sačuvali prednost i sada imaju sudbinu u svojim rukama. Mada za meč narednog četvrtka, Milojević će imati veliki problem. Neće biti Aleksandra Dragovića, koji je dobio žuti karton večeras.

Krenimo redom.

Prva šansa bila je u 23. minutu utakimice, kada je posle centaršuta Rodića sa leve strane loptu lukavo kroz noge propustio Osman Bukari, a na nju naleteo Eraković. Ali nije bio uspešan i precizan. Samo dva minuta kasnije, odigrao je za Kataija, ali je golman Čakir odbranio.

U 34. minutu Kataiju je pobegao Enes Bardi i pogodio okvir gola. Ali samo minut kasnije, Bukari je presekao loptu na 35 metara udaljenosti od svog gola, dodao Kataiju koji je pogodio gornji levi ugao. Već u narednom napadu, slobodnjak za goste. Nesrećno, lopta je pogodila Stefana Mitrovića u leđa i prevarila Borjana.

I tada se krenulo od nule. U 56. minutu, Marek Hamšik je pogodio ponovo okvir gola, a pet minuta kasnije izašao je Slavoljub Srnić, a ušao Mirko Ivanić. Krenulo se još ofanzivnije. Bukari je u 64. minutu, u svom stilu sa desne strane servirao loptu Pešiću kome je ovo prvi gol u Ligi Evrope, ali treći u poslednje dve utakmice.

Zatim je Kataija zamenio Kings Kangva, a u nastavku je šansu ponovo dobio Jovan Mijatović, kao i Ibrahim Mustafa.

I što je najvažnije, rezultat se nije menjao, mada su navijači strepeli do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Dešavanja sa "Rajka Mitića" mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj!

Igraće se još četiri minuta.

90. minut - Korner za Trabzon. Dragović otklanja opasnost.

87. minut - Trezege zaustavljen na ivici kaznenog. Na drugoj strani, Ivanić ne uspeva da šutira. Protivnik mu se prikrao sa leđa i oduzeo loptu.

Ferencvaroš je izjednačio u Budimpešti. Sada je 1:1.

82. minut - Izmene u oba tima. U Zvezdi izlaze Pešić i Mitrović, a ulaze MIjatović i Mustafa. U Trabzonu Jaziči za Hamšika, a Latimi sa Bardija.

81. minut - Zaustavljen Ivanić na ivici kaznenog.

78. minut - Bakasetas izvodi slobodni udarac, ali se Zvezda na kratko brani. Nastavlja se napad Turaka, ali Eraković ispucava daleko.

75. minut - Ulazi Kangva, izlazi Katai.

70. minut - Opasan napad Trabzona, ali Dragović u poslednjem trenutku otklanja opasnost.

68. minut - Izmene u Trabzonu. Ušli Omur i Đanini. Izašli su Gbamin i Bozok.

64. minut - GOL! Pešić! Ponovo Zvezda vodi. Sada je 2:1. Asistent je Bukari, a napadač crveno-belih nastavlja sa golgeterskom serijom.

Afrikanac je prošao po desnom boku i poslao oštru loptu u peterac. Rutinska realizacija iskusnog napadača. Prvi u Ligi Evrope ove sezone.

62. minut - I navijači Trabzona prave bakljadu.

60. minut - Srnić izlazi, ulazi Ivanić.

59. minut - Korner za Zvezdu. Milunović glavom preko gola.

57, minut - Hamšik pogađa okvir gola.

55. minut - Trezege oduzima loptu Rodiću, ali srećom neprecizan.

53. minut - Katai glavom, sa desetak metara, Ali preko gola.

48. minut - Kanga je centrirao, tražio Mitrovića, ali je na kraju lopta u gol-autu.

Nije bilo izmena na poluvremenu!

Kraj prvog poluvremena! Rezultat je 1:1.

44. minut - Pešić dobija žuti zbog starta nad golmanom Čakirom.

39. minut - Gol! Izjednačili Turci. Anastasios Bakasetas je pogodio! Sada je 1:1. Kratko je trajala radost na "Rajku Mitiću". "Slobodnjak" sa 25 metara. Lopta je prošla kroz živi zid, a na putu ka golu pogodila je Mitrovića u leđa. Borjana je prevarila lopta. Šteta.

37. minut - GOL! Zvezda vodi, a strelac je Katai! Magiko iz prve, sa ivice kaznenog prostora. Majstorija!

Pogledajte i slavlje posle gola.

Monako je poveo u Budimpešti protiv Ferencvaroša.

35. minut - Kanga preko gola.

33. minut - Trezege, i korner za Trabzon. U narednom napadu Bardi pogađa stativu. Sreća za Zvezdu.

25. minut - Dragović pravi faul i dobija žuti karton. Neće moći da igra narednog četvrtka u Monte Karlu.

24. minut - Katai sa nekoliko metara, ali Čakir brani.

23. minut - Eraković sa desetak metara, ali preko gola.

21. minut - Hamšik pokušava, Borjan brani.

15. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, sa leve strane.

12. minut - Pešić trči ka golu, ali je golman Čakir zasutavio pokušaj sa nekoliko metara iskosa. Ali i da je dao gol, bio bi poništen zbog (opravdanog) ofsajda.

Navijači su se na kratko ponadali.

9. minut - Srnić je centrirao sa desne strane, golman Čakir je na petercu bio brži od Pešića. Ne valja, Srnić ostao da leži, traži da uđe lekarska ekipa. Ipak će da nastavi.

7. minut - Katai pravi prekršaj na više od 40 metara od gola Borjana. Na kraju ipak lako hvata kapiten crveno-belih.

3. minut - Mnogo bolja vidljivost. Pešić na ivici ofsajda, pa lopta završava kod golmana Čakira.

1. minut - Gust dim nad terenom, ali ipak se igra.

24sedam/I.P.

Meč će uskoro početi. Bakljada navijača na severu, pa ima i dima na stadionu.

Podršku će imati i turski tim.

Ovako je ispred stadiona. Ostalo je još nešto više od sat vremena, a navijači i dalje kupuju ulaznice.

Možete da pogledate i slike iz svlačionice.

Poznate su i startne postave. Tako će za Zvezdu u prvih 11 biti: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Rodić,  Kanga, Srnić, Bukari, Katai, Mitrović, Pešić.

Na klupi je ostao Mirko Ivanić, dok je Aleksandar Katai starter. Starter je i Stefan Mitrović, kao i Slavoljub Srnić.

Na desnom beku biće Strahinja Eraković umesto Marka Gobeljića.

Dakle, na klupi su: Popović, Ivanić, Pankov, Mijatović, Azarov, Motika, Mustafa, Kangva, Ben, Stanković, Leković i Gobeljić.

Za Trabzon će od početka igrati: Čakir, Striger Larsen, Bartra, Ugo, Elmali, Hamšik, Bakasetas, Siopis, Trezege, Đanini, Gomez.

Glavni sudija je Portugalac Žoao Pinjeiro, a pomagaće mu zemljaci Bruno Žezus i Lusijano Maja. Četvrti sudija je Bruno Žoze Kosta.