Pešić šokirao Radnički! Zvezda došla do tri boda u sudijskoj nadoknadi! (FOTO, VIDEO)

23.10.2022

17:00

0

Domaćin je meč završio bez Jamkama i Etongua

cz19 - Copyright FK Crvena zvezda

Posle Vojvodine u Novom Sadu, fudbaleri Crvene zvezde ipak su uspeli da pobede Radnički u Nišu. U meču 16. kola Superlige bilo je 2:1, zahvaljujući golu u sudijskoj nadoknadi. Na "Čairu" je odigran veoma uzbudljiv meč, pošto je Aleksandar Pešić dao gol u poslednjim trenucima, a treba reći da je domaćin meč završio sa devetoricom na terenu. Iskjučeni su Mburi Jamkam, kao i Amogu Etongu.

Ipak, meč je obeležio Pešić, rođeni Nišlija koji je bio dvostruki strelac. a u četvrtak je pogodio i na "Karađorđu".

Ali krenimo redom, od početka meča branilac titule je krenuo silovito i pretio Draganu Rosiću koji je danas bio odličan. U prvom poluvremenu imao je odlične intervencije, pa se na poluvreme otišlo sa 0:0. Mada je i tim Nenada Lalatovića povremeno pretio.

U završnici prvog poluvremena, umalo je za Zvezdu dosuđen penal, ali je prvobitna odluka sudija Marka Ivkovića ipak preinačena. Start nad Osmanom Bukarijem nije bio za najstrožu kaznu.

U nastavku meča, šansu je dobio i Aleksandar Katai, umesto Mirka Ivanića. U 60. minutu Jamkam je dobio drugi žuti karton, pa je Zvezda brzo iskoristila situaciju. Centaršut Srđana Mijailovića u 69. minutu iskoristio je Pešić.

Radost gostiju nije dugo trajala s obzirom da je rezervista Saša Marjanović u prvom kontaktu sa loptom izjednačio i vratio Nišlije u život. Usledile su brojne izmene na obe strane, vreme je odmicalo i činilo se da će Zvezda sa "Čaira" otići bez tri boda.

A, onda u trećem minutu nadoknadem, Etongu je posle duela sa Milunovićem dobio direktan crveni karton. Pritisak na gol domaćina je bio sve veći, a sve je krunisao Pešić novim pogotkom.

Ovaj gol i ova pobeda će mnogo značiti ekipi Miloša Milojevića koju u četvrtak očekuje meč Lige Evrope sa Trabzonom koji je pod moranje.

Dešavanja sa niškog "Čaira" mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

Kraj!

90. minut + 7 - Pešić za 2:1!

90. minut + 6 - Krstičić pored gola!

90. minut + 4 - Štulić izbacuje u korner. Petrov iznosi loptu.

90. minut +1 - Milunović se hvata za lice i na travi je. Gledaće se snimak, šta se desilo u duelu Etongua i Milunovića. Proverava se mogući direktni crveni karton.

Radnički ostaje i bez drugog igrača. Sa tribina se čuje "lopovi, lopovi...". Žuti i za Borjana.

Igraće se još četiri minuta.

90. minut - Lalatovićev pomoćnik Šarac dobija žuti karton.

89. minut - Pešić ne uspeva glavom da uhvati centaršut Mustafe.

88. minut - Korner za Zvezdu. Ubrzo i aut.

86. minut - Etongu dobija žuti karton. Obezbeđenje izvodi navijača koji je utrčao sa istočne tribine.

84. minut - Gobeljić pravi faul u napadu. Ben ka Kataiju, ali nema nikoga da ubaci loptu sa gol linije. U novoj situaciji Mijailović ne koristi šansu.

82, minut - Izlazi Kanga, ulazi Krstičić.

77. minut - Rosić jedva brani posle pokušaja Pešića. Ukazuje se pomoć golmanu Radničkog. Ubrzo nastavlja.

74. minut - GOL! Radnički izjednačio! Marjanović iz prvog kontakta sa loptom. Pogađa sa 16 metara. Domaćin je ponovo u egalu iako ima igrača manje.

72. minut - Izlaze Pejović, Cvetković i Mesarović. Ulaze Marjanović, Petrov i Đurišić.

70. minut - Bukari i Dragović izlaze. Ulaze Ben i Gobeljić koji ide na beka, a Eraković na štopera.

70. minut - Bomba Mijailovića. Sa 25 metara je gađao, nekako je odbranio Rosić!

69. minut - GOL! Zvezda vodi sa 1:0. Pešić ponovo strelac. Bio je i protiv Vojvodine. Glavom posle centaršuta Mijailovića. Nije se Pešić mnogo radovao s obzirom da je Niš njegov rodni grad.

65. minut - Žuti karton dobija i Lalatović. Borjan hvata posle centaršuta Pejovića. I Mustafa dobija žuti karton.

63. minut - Menja Lalatović. Ulazi Savić, izlazi Dimić.

61. minut - Katai izvodi slobodan udarac, ali pogađa živi zid.

60. minut - Jamkam ipak dobija drugi žuti karton. Domaćin ostaje bez desnog beka.

57 - minut - Izlaze Ivanić i Mitrović, ulaze Katai i Mustafa.

56. minut - Pešić ulazi u kazneni, ali gubi korak i na kraju lopta odlazi u korner. Odmah zatim, sa nekoliko metara pokušava Eraković, ali se na kraju domaćin brani.

52. minut - Novi korner za goste. U nastavku akcije, Kanga centrira, ali ne dolazi lopta do Pešića. Ubrzo i novi korner

51. minut - Jovanović sa 20-ak metara, ali preko gola Borjana.

50. minut - Mijailović prolazi po desnoj strani, ali samo korner. Otklonjena opasnost ispred gola Rosića.

47. minut - Kontra Radničkog, ali Štulić u kaznenom prostoru pravi faul u napadu. Na severnoj tribini bakljada Delija koje su istakle transparent u kojem se protive dolasku Nenada Bjekovića na čelo FSS. Podsetimo, klub iz Ljutice Bogdana se već usprotivio.

Počinje drugo poluvreme.

Lalatović menja u pauzi. Gaku ulazi, a izlazi Stojanović koji ima žuti kartoon. Bez izmena u Zvezdi.

Kraj prvog poluvremena i golova nema.

Nadoknada od dva minuta, ali biće duže poluvreme.

44. minut - Kanga pada u kaznenom, ali sudija ne svira ništa. Ali u nastavku posle duela Bukariija i Jovanovića Ivković svira penal.

VAR provera je u toku. Ipak, nema najstrože kazne. Lopta na kraju kod Rosića.

43. minut - Jovanović izvodi "slobodnjak", ali centaršut završava u rukama Borjana.

40. minut - Ponovo Ivanić i ponovo korner. Bukari centrira, Dragović i Ivanić pokušavaju, ali se brani Radnički. Tačnije Rosić na golu odličan.

39. minut - Ivanić je nekako uspeo da izbori korner. U kaznenom se borio sa čuvarima i izborio udarac iz ugla.

36. minut - Sudar Kange i Mesarovića. Nastavljaju meč.

35. minut - Mitrović oboren na 18 metara. Jamkam skrivio prekršaj. Rodić i Kanga pored lopte. Gabonac kroz živi zid, ali Rosić lako hvata loptu.

33. minut - Kanga centrira, ali Pešić loše glavom zahvata loptu.

30. minut - Mijailović interveniše u poslednjem trenutku na desetak metara od gola Zvezde. Mogao je Cvetković da se upiše u strelce,

29. minut - Bukari po desnom boku, gužva na petercu, ali samo korner za goste.

28. minut - Sada Pejović dobija žuti zbog povlačenja Kange.

27. minut - Korner za Radnički. Posle novog centaršuta, Pejović pokušava, ali je neprecizan. Pre toga je izbacio fintom Pešića.

25. minut - Pejović proigrava Cvetkovića na levoj strani, ali šut završava u rukama Borjana.

24. minut - Posle duela sa Pejovićem, Kanga dobija žuti. Gabonac je nagazio protivnika.

23. minut - Bukari prolazi po desnoj strani i vraća do Pešića. Napadač Zvezde visoko preko gola iskosa.

20. minut - Novi korner za Zvezdu. Sa desne strane. Kanga ka Milunoviću. Štoper Zvezde glavom sa 7-8 metara, ali preko gola.

15. minut - Pokušava Cvetković sa leve strane, ali lopta završava u rukama Borjana. Ubrzo i Jamkam dobija žuti karton.

14. minut - Štulić pravi prekršaj u napadu nad Dragovićem.

11. minut - Dimić je iznudio korner. Prvi za domaćina. Ipak, pokušaj Jovanovića nije bio opasan. Na drugoj strani, Jamkam ispred Pešića. Novi korner. Rodić pokušava po zemlji sa ivice kaznenog, ali lopta nema gde da prođe.

10. minut - Kanga centrira, lopta posle boksovanja dolazi do Gabonca koji šutira. Ipak, Jamkam spasava siguran gol. Ni Pešić nije uspešan u nastavku akcije.

9. minut - Stojanović dobija žuti zbog povlačenja Bukarija.

8. minut - Dimić pravi faul u napadu nad Mitrovićem.

6. minut - Faul nad Bukarijem. Pravi ga Stojanović. Kanga centrira, a onda Jamkam izbacuje loptu daleko.

4. minut - Borjan ispred Štulića van svog kaznenog, ali se golman Zvezde ipak snalazi. Glavom zaustavlja loptu daleko van gol linije.

2. minut - Milunović vuče loptu barem 50-ak metara, dolazi blizu kaznenog, ali ne pronalazi saigrače u šesnaestercu  protivnika.

Meč počinje!

Kapiten crveno-belih, Milan Borjan je upisao 250 nastupa za tim iz Ljutice Bogdana, a danas mu je i 35. rođendan.

Odmah se primeti da je u startnoj postavi gostiju Mitrović, umesto Kataija. Podsetimo, mladi vezni fudbaler je upravo sa "Čaira" stigao na "Rajko Mitić". Takođe, desnog beka će ponovo igrati Eraković umesto Gobeljića.

Poznate su i startne postave:

Za domaćina su to: Rosić, Jamkam, Etongu, Stajić, Stojanović, Pejović, Mesarović, Dimić, Jovanović, Cvetković i Štulić.

A za goste: Borjan, Eraković, Milunović, Dragović, Rodić, Mijailović, Kanga, Bukari, Ivanić, Mitrović i Pešić.

Na klupi domaćina su: Stevanović, Ajdar, Gaku, Marjanović, Mihajlov, Petrov, Petrović, Savić, Tomić, Đorđević i Đurišić.

Rezervisti Zvezde su: Popović, Azarov, Ben, Gobeljić, Katai, Krstičić, Mijatović, Mustafa, Pankov, Srnić i Stanković.

Glavni sudija biće Marko Ivković, a utakmica će početi u 17 časova.

Pomoćni arbitri su Nemanja Petrović i Slobodan Pavlović, a U VAR sobi biće Srđan Jovanović i Uroš Stojković.