Zvezda rešila crveno-beli derbi za samo 10 minuta! Pešić počeo, Kanga sa bele tačke stavio tačku! (FOTO, VIDEO)

20.10.2022

18:49

0

Pre golova Zvezde, Vojvodina imala odličnu priliku

FK Crvena zvezda02 - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvenu zvezde pobedili su Vojvodinu u zaostaloj utakmici 5. kola Superlige sa 2:0. Podsetimo, beogradski crveno-beli su odložili meč zbog obaveza u Evropi, pa je danas odigran derbi na "Karađorđu". Strelci su bili Aleksandar Pešić i Gelor Kanga, sa penala, u 52. i 62. minutu.

Zahvaljujući ovom trijumfu branilac titule je zadržao prednost od pet bodova na Partizan koji je danas pobedio Napredak i došao na drugo mesto. U narednom kolu, Zvezda će u nedelju gostovati Radničkom u Nišu, a Vojvodina će u ponedeljak igrati sa Napretkom.

Prvo poluvreme nije obilovalo šansama, pa je prva i jedina bila ona koju je u 35. minutu propustio Aleksandar Katai. Posle odličnog pasa imenjaka Pešića, bio je jedan na jedan sa golmanom Lazarom Carevićem koji je odlično reagovao. Telom je zaustavio pokušaj Zvezdine "desetke".

Iako je gost imao znatno veći posed u prvom poluvremenu, to nije realizovao. A onda, u 47. minutu mogla je Vojvodina da povede. Uroš Nikolić je bio usamljen u kaznenom, i glavom pogodio stativu. Lopta je već prošla MIlana Borjana, ali je imao sreće. Lopta se odbila u polje, a opasnost je otklonio Nemanja Milunović.

Samo pet minuta kasnije, Strahinja Eraković je asistirao Pešiću, za četvrti gol u sezoni u Superligi. Napadač Zvezde je pobegao Mamaduu Traoreu, koji je zamenio povređenog Uroša Vitasa (u 30. minutu) i doveo Zvezdu u prednost. Inače, Eraković je ponovo danas igrao desnog beka, pošto je Marko Gobeljić bio suspendovan zbog kartona.

Na povećanje razlike nije se čekalo mnogo. Sudija Miloš Milanović je pokazao na belu tačku posle igranja rukom nesuđenog strelca i VAR "asistencije", a Gelor Kanga je bio precizan.

Vojvodina je posle tog gola bila bezopasna, dok je gost pretio preko Osmana Bukarija i Ibrahima Mustafe koji je šansu dobio u završnici meča. Zaigrali su i Stefan Mitrović, Irakli Azarov i Nikola Stanković. Šansu je dobio i Nenad Krstičić, koji je imao jedan odličan solo prodor, ali ipak bez završnice.

Dešavanja iz Novog Sada mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

Kraj!

90. minut+2 - Mustafa do Bukarija, ali loša završnica iz veoma izgledne prilike. Ubrzo i Azarov dobija žuti karton.

Igraće se još četiri minuta.

87. minut - Rastavac menja. Ulazi Malbašić, a izlazi Nemanja Nikolić. U Zvezdi, ulaze Azarov i Stanković, a izlaze Rodić i Kanga.

84. minut - Bukari stvara odličnu priliku za Mustafu, koji sa nekoliko metara iz dva puta ne uspeva da savlada Carevića.

80. minut - Nova izmena u Zvezdi. Izlazi Pešić, a ulazi Mitrović. Krstičić prolazi po levoj strani, ali je na kraju ipak uspešniji Carević koji hvata loptu.

74. minut - Trostruka izmena u Vojvodini. Na terenu su Kabić, Baraj i Topić, a izlaze Čumić, Uroš Nikolić i Busnić.

72. minut - Izlaze Ivanić i Katai, a ulaze Krstičić i Mustafa.

70. minut - Rodić izvodi slobodan udarac sa leve strane, ali je siguran Carević.

67. minut - Sada žuti dobija Simić, a onda i Rastavac zbog prigovora.

66. minut - Mijailović faulira Simića i dobija žuti karton.

65. minut - Bukari ulazi u kazneni prostor, ali Bjeković uklizava i izbacuje loptu u korner. Pokušao je glavom Dragović, ali slabo.

64. minut - Nije loptu zahvatio dobro Čumić. Propala prilika Vojvodine.

62. minut - GOL! Sada je 2:0 za Zvezdu. Kanga pogađa sa bele tačke!

59. minut - Rodić sa leve strane centrira, ali samo korner. Sada igrači Zvezde traže penal, ali Milanović ne reaguje. Ipak će se gledati VAR, zbog igranja rukom Uroša Nikolića. I penal za Zvezdu. Nikolić dobija i karton.

57. minut - Sada žuti karton za klupu Zvezde. Dobija ga Nenad Milijaš, pomoćnik Miloša Milojevića.

55. minut - Kanga sa ivice kaznenog, ali preko gola! Pre toga, sa leve strane loptu prosleđuje Pešić.

53. minut - Borjan brani šut sa desetak metara.

52. minut - GOL! Pešić beži Traoreu! Vodi Zvezda sa 1:0. Ovo je četvrti gol za napadača prvaka Srbije ove sezone u Superligi. Asistent je Eraković.

50. minut - Kanga sa više od 25 metara, ali Carević izbacuje u korner. Bez opasnosti po gol Vojvodine u nastavku akcije.

49. minut - Stativu glavom pogađa Uroš Nikolić. Sreća za Borjana i Zvezdu. Posle toga Milunović interveniše.

48. minut - Vatromet Firme, navijača Vojvodine.

Nije bilo izmena na poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena

45. minut+2 - Nemanja Nikolić osujećen u kaznenom prostoru. Nije izdržao duel, lopta u gol autu.

45. minut+1 - Žuti karton za Milunovića. Sudar Rodića i Borjana koji se vraćao, ali ipak bez posledica po goste. Posle kornera, Zvezda se odbranila.

45. minut - Korner za Zvezdu. Busnić opet interveniše.

43. minut - Slobodnjak za goste koji su večeras u plavoj opremi. Busnić otklanja opasnost posle centaršuta Kataija.

42. minut - Rodić izvodi aut. Ali Vojvodina osvaja loptu. Ubrzo, igranje rukom na sredini terena. Lopta je za Zvezdu. Simić faulira Erakovića.

38. minut - Milanović pokazuje žuti karton nekom sa klupe Vojvodine. Čini se da je to povređeni Vitas, zbog prigovora. Smatrao je da je Katai malo ranije bio u ofsajdu.

36. minut - Katai u idealnoj šansi, jedan na jedan sa Carevićem. Ali uspešniji golman Vojvodine koji se odlično postavio. Pešić je dodao loptu.

34. minut - Katai po levoj strani, do Rodića koji centrira. Carević lako hvata na prvoj stativi.

30. minut - Vitas ne može da nastavi, Rastavac mora da menja. Ulazi Traore. Ovo je prva izmena uopšte.

29. minut - Kormer za Zvezdu sa desne strane. Milunović pravi faul u napadu.

26. minut - Pešić prolazi po levoj strani, ubacuje loptu, ali nikog nema na petercu da reaguje. U nastavku Kanga centrira sa desne strane, na pet metara, ali Ivanić pravi faul u napadu.

22. minut - Pešić, ali ga je osujetio Vitas u poslednjem trenutku. U nastavku akcije i Kanga, ali samo gol aut.

18. minut - Rodić centrira u kazneni, Ivanić sa nekoliko metara glavom pored gola.

16. minut - Čumić odlično prolazi po levoj strani, ali mu lopta ipak beži van terena. Za svaki slučaj Borjan hvata.

14. minut - Ne dolazi lopta do Čumića, Eraković je šalje u korner. Traže penal domaćini jer smatraju da je Milunović igrao rukom. Milanović pokazuje da se igra dalje.

12. minut - Korner za Zvezdu, prvi na utakmici uopšte. Katai izvodi sa leve strane. Brani se Vojvodina, i iz drugog puta.

8. minut - Bukari prolazi po desnoj strani, dodaje Kataiju koji sa 20-ak metara šutira preko gola Carevića.

6. minut - Uroš Nikolić pokušava da pronađe nekog od saigrača u kaznenom Zvezde, ali na kraju lopta stiže do Borjana.

5. minut - Za sada nema izglednih prilika

Utakmica počinje!

TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIC/ bs

Delije se protive kandidaturi Nenada Bjekovića za predsednika FSS.

Nešto ranije, Partizan je, takođe u zaostalom meču 5. kola pobedio Napredak sa 1:0.

Ekipa Miloša Milojevića u Novi Sad je stigla kao prvoplasirana ekipa Superlige, sa 35 bodova iz 13 utakmica. Na drugoj strani, tim Milana Rastavca ima 23 boda iz 14 duela. I na šestom je mestu.

Na klupi gostiju za sada su: Popović, Azarovi, Kulibali, Ben, Krstičić, Mitrović, Motika, Ibrahim Mustafa, Pankov, Srnić i Nikola Stanković.

Rezervisti za Vojvodinu su: Simić, Baraj, Kabić, Lazarević, Malbašić, Milosavljević, Topić, Traore, Vukčević, Zukić i Đorđević

Uoči meča (18.55, TV Arena sport - Premium1) koji će suditi Miloš Milanović poznate su i startne postave.

Za Vojvodinu starteri su: Carević, Bjeković, Vitas, Jeličić, Antonijević, Busnić, Miletić, U. Nikolić, Simić, Čumić i N. Nikolić.

Za Zvezdu će od prvog minuta igrati: Borjan, Eraković, Milunović, Dragović, Rodić, Kanga, Mijailović, Bukari, Ivanić, Katai i Pešić.

Pošto Gobeljić odrađuje kaznu zbog kartona, desnog beka igraće Eraković.