Spektakl Barselone i Intera, golova na sve strane! To je ta Liga šampiona! (VIDEO)

12.10.2022

21:28

0

Levandovski i Ter Štegen spasili domaćina na Nou Kampu

Tan2022-10-12_232442547_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Emilio Morenatti

Prštalo je večeras na stadionima širom Evrope! Igrala se Liga šampiona.

Najviše golova viđeno je na Ajbroksu gde je Liverpula pregazio domaće Rendžerse sa 7:1 uz najbrži het-trik nekog igrača u istoriji.

Ali, pravi spektakl priuštili su svim ljubiteljima fudbala Barselona i Inter. Domaćin je na Nou Kampu izvukao vod zahvaljujući Robertu Levandovskom i golmanu Ter Štegenu. Konačnih 3:3 jasno govori kakav su meč odigrala ova dva tima!

Usman Dembele doveo je Barselonu u vođstvo i doveo do erupcije oduševljenja navijača na Nou Kampu u 40. minutu.

Nikolo Barela u 50. i Lautaro Martinez u 63. "smrzli" su sve navijače katalonskog kluba, a onda je usledio finiš za pamćenje i prepričavanje.

Robert Levandovski je u 82. minutu  izjednačio, a Robi Gosens ponovo doveo goste u vođstvo u 89. minutu. Igrao se drugi minut nadoknade vremena kada je poljski internacionalac još jednom pogodio mrežu Intera i izjednačio. Već u sledećem napadu gosti su imali kolosalnu šansu, ali je čuvar mreže domaćih nogom odbranio i sačuvao bod.

Šest golova bilo je i u Češkoj, a Bajern je očekivano savladao Viktoriju Plzenj - 4:2, te obezbedio plasman u narednu rundu takmičenja. Inter i Barselona boriće se do poslednjeg kola za drugo mesto.

Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka Lige šampiona je Klub Briž! Belgijanci su sa igračem manje odoleli u Madridu i prošli u nokaut fazu. Porto, Atletiko i Leverkuzen žestoko će se boriti za prolaz dalje, pa čak i za Ligu Evrope.

Uzbuđenja nas očekuju i u poslednja dva kola D grupe. Totenhem je pobedom nad Ajntrahtom zaseo na 1. mesto, ali samo sa bodom više u odnosu na Marselj i Sporting. Ajntraht je na četiri boda i i dalje je u igri za nokaut fazu.