12.10.2022

18:59

0

Autor: A. B.

Imamo dva tima koja su definitivno obezbedila plasman u nokaut rundu elitnog takmičenja

Liga šampiona - Copyright Profimedia

Liga šampiona hvata zaključak četvrtog kola grupne faze, a u prva dva meča dana dobili smo dva tima koja su obezbedila narednu rundu takmičenja.

Neverovatni Briž je posle pobede nad Atletiko Madridom u trećem kolu, ovog puta remizirao bez golova i odoleo u prestonici Španije.

Time je ostao na prvom mestu grupe B, a i matematički obezbedio odlazak u narednu fazu.

"Jorgandžije" su bile konkretnije i napadale tokom čitavog susreta, ali je ekipa iz Belgije pokazala i dokazala da može svima da napravi problem u eliti.

Na stadionu "Dijego Armando Maradona" viđen je sijaset golova i pobeda Napolija od 4:2 protiv Ajaksa koji je morao bez kapitena Dušana Tadića.

"Kopljanici" su pružali dobar otpor, ali su greške i padovi u određenim momentima dovodili do nedostižnog minusa.

Lozano je otvorio susret pogotkom posle 240 sekundi, da bi u 16. minutu prednost udvotručio Raspadori.

Ajaks je najavio interesantno drugo poluvreme ranim pogotkom Klasena, ali je penal u 62. ugasio sve nade ekipe iz Amsterdama o eventualnom remiju ili preokretu.

Kvaraškelija je bio precizan sa bele tačke, a u istom maniru izjednačio je Bergvajn u 83. minutu.

Brzonogi napadač Napolija, Viktor Osimhen je iskoristio neverovatnu grešku Blinda u odbrani i zakucao za 4:2, ujedno i konačan rezultat.

Tim sa juga Italije obezbedio je plasman u narednu fazu, dok će se za drugu poziciju boriti Liverpul, Ajaks i Rendžers.