"Faraon" oborio rekord Lige šampiona: Vilice do poda, Salah postigao najbrži het-trik ikada!

12.10.2022

20:53

0

Autor: A. B.

On je tako sa trona namenjenog strelcu najbržeg het-trika skinuo nekadašnjeg centarfora Liona, Bafetimbija Gomisa, koji je u duelu sa Dinamom iz Zagreba (7:1) to učinio u decembru 2011. godine za osam minuta

Mohamed Salah - Copyright AP Photo/Scott Heppell

Fudbaleri Rendžersa muški su se držali u duelu četvrtog kola Lige šampiona do 55. minuta i preokreta Liverpula u režiji Roberta Firmina.

Videlo se da škotski tim nema snage da parira daleko boljem protivniku, pa je nakon obrta sve krenulo nizbrdo.

Tim Jirgena Klopa nastavio je da "rešeta" na "Ajbroksu", te tim putem uspeo da ispiše istoriju, zahvaljujući kome drugom, nego Mohamedu Salahu.

Egipćanin je ušao u igru u posle nešto više od sata igre, a za svega osam uspeo je da postigne het-trik, što je najbrže u istoriji ovog takmičenja.

Tresla se mreža golmana Mekgregora u 76, 80. i 81. minutu, a domaći navijači su krenuli ka izlaznim kapijama čuvenog stadiona u Glazgovu.

"Faraon" je tako sa trona namenjenog strelcu najbržeg het-trika skinuo nekadašnjeg centarfora Liona, Bafetimbija Gomisa, koji je u duelu sa Dinamom iz Zagreba (7:1) to učinio u decembru 2011. godine.

Interesantno je da se istim rezultatom, kao i tada u glavnom gradu Hrvatske, završio i susret u Škotskoj.